Zwiększenie pojemności dysku systemowego przez PM8

witam,

mam 4 partycje, C,D,E,F i chciałbym zwiększyc partycje systemową C: bo brakuje mi miejsca powoli.

Mam Partition Magic 8 i nie wiem jak to zrobić po koleji.

mógłby mi to ktoś dokładnie opisać, prosze

pisałem to 2-3 dni temu… poszukaj sobie.

nie prawda, jesli cos to pisales o czym innym, sprawdzilem

wiec wiesz jak pomoc to napisz

musieli usunąć ten temat bo i ja nie znalazłem. heh więc jeszcze raz.

  1. Musisz mieć co najmniej tyle wolnego miejsca na innych partycjach ile chcesz dodać do C.

  2. Gdy włączysz PM to tam na górze masz taki pasek gdzie masz pokazane graficznie ile miejsca masz wolnego/zajętego na poszczególnych partycjach

2.1 więc po prostu klikasz prawym na resize np na partycji E zmniejszasz ją przykładowo o 2GB przeciągając pasek lub wpisując poniżej odpowiednią ilość miejsca. klikasz ok czy tam coś w tym stylu.

2.2 w poprzedzającej partycji (czyli D) robisz podobnie tyle że najpierw musisz ją powiększyć maxymalnie (prawy suwak na maxa w prawo) i potem odjąć przykładowo 4GB lewym suwakiem.

  1. Wtedy wchodzi jw do C i powiększasz ją prawym suwakiem o te 4GB.

  2. Zamykasz program. Z tego co pamiętam to wyskakuje CI komunikat że po nastepnym uruchomieniu Windowsa partycje zostaną podzielone odpowiednio, tak jak chciałeś. Klikasz tam jest lub ok - już nie pamiętam :smiley: i komp Ci się uruchamia ponownie i dzieli te partycje, albo sam go musisz uruchomić ponownie. tego tez nie pamiętam.

Pamiętaj tylko że musisz mieć pełną wersje PM 8.0!!

http://komputery.katalogi.pl/Partition_ … 28436.html

Zrobiłem jak było napisane. Tylko, ze tych szesc operacji będzie mi się robić przez cały dzień. Czy można wyłączyć komputer jak się ten dysk dzieli i czy nie strace tego co mi się już zrobiło oraz danych ?