Zwiększenie pracy wentylatora?

2310M :
Procesor dwurdzeniowy oparty na architekturze Sandy Bridge z wbudowaną kartą graficzną i dwukanałowym kontrolerem pamięci DDR3. CPU o częstotliwości 2,1 GHz i jest wyposażony w Turbo Boost 2.0 tylko dla karty graficznej (650 / 1100MHz).

Czyli może obsłuży poprawnie TB nowego CPU, ale może obecne chłodzenie jest za mało wydajne do I5? - lub coś źle zrobiłeś.

No to wygląda, że konstrukcja nie jest przystosowana. Dziwi natomiast, że i3 aż do 85 się grzeje, trochę przesada. Może spróbuj jeszcze pobawić się podstawą chłodzącą? Ja ostatnio ojcu do laptopa dokupiłem “odkurzacz”, sporo dało: https://goo.gl/M0qEEy

Jak go testował OCCT, to wszystko możliwe?

Te i3 się tak grzeją.
Podstawka chłodząca to gówno które tylko obudowę od spodu obdmucha, jak usuniesz dół kadłubka to ma szanse wpłynąć na temperaturę podzespołów, inaczej nic nie zmieni poza samopoczuciem wydymanego konsumenta.

1 polubienie

Światowy spisek z tymi podstawkami

Powiem Ci, że o dziwo ten “wyciąg” jest całkiem fajny, testowałem pirometrem. Szczególnie fajne, jak sam wentylator nie wyrabia.

Ludzka głupota.
Ile to kompletnie niepotrzebnych i nie działających rzeczy jest na rynku ale ludzie i tak to kupują?