Zwiększenie pracy wentylatora?

Witam. Czy wie ktoś jak zwiększyć prace wentylatora w laptopie Samsung Rv520. Bios Phoenix, ograniczony, brak funkcji jakich kolwiek do zwiększenia pracy wentylatora. Proszę o pomoc.

A o co konkretnie chodzi?

Daj do serwisu do czyszczenia i przeglądu układu chłodzenia.

1 polubienie

nie bede dawał nikomu mojego laptopa do grzebania w nim. sam wole zrobic. czyszczony, nałożona nowa pasta a temperatura procesora przy obciążeniu to 95C

To źle zrobione lub coś uszkodzone?

Wyrzuca z otworów gorące powietrze?

Wentylator osiąga max obroty?

Robiłeś pomiar temperatury cyfrowym termometrem na poszczególnych elementach układu chłodzenia?

1 polubienie

wszystko sprawne ponieważ na drugim procesorze wszystko poprawnie działa i temperatury osiagają max 80C. tak wyrzuca. jak sprawdzic czy dziala na max obrotach ? nie nie robilem takich pomiarow,

Czyli, zmieniałeś na mocniejszy CPU?

zmieniałem z słabszego na mocniejszy. z i3 na i5

Czyli, chłodzenie może być za słabe? oba CPU mają takie samo TDP?

Zaktualizuj bios?

Edit:

Wentylator pod obciążeniem słychać, że wchodzi na max obroty.

szukam w całym necie i nie moge znalesc czy wgl ten bios mozna zaaktualizowac. w obu przypadka max temperatura to 100C. a tdp na stronie intela nie moge znalesc w specyfikacji

Podaj dokładnie oba typy CPU.

Intel® Core™ i3-2310M
Intel® Core™ i5-2450M

Oba mają po 35 W, czyli teoretycznie OK, ale z tego co wyczytałem do niego ma być I5-2410M.

Czy bios wykrywa go poprawnie?

tak wszystko by bylo ok nawet bym pewnie nie zauwazyl roznicy ale w bardziej wymagajacej grze jak fifa 17 sa lagi co 5 sekund ktore trwaja tez 5 sekund i tak caly czas a na i3 brak tego zjawiska.

To jest ważne?

Program Core Temp i wklej screny z luzu i obciążenia.

tak jak mowilem wykrywa go poprawnie. tego zjawiska niema przy mniejszym obciazeniu dopiero jak musi wejsc w ta technologie turbo boost i niewiem czy ta plyta glowna obsluguje ta technologie ? wiesz moze ? nie moglem znalesc takich informacji

Wklej screny.

a czy moglbys mi najpierw odpowiedziec na to pytanie zanim bede musial go rozbierac wkladac nowy procesor byc moze nie potrzebnie

W wersji 2310M nie ma obsługi TB CPU - czyli może nie być przystosowany do TB.

Ewentualnie ten CPU co podają: I5-2410M - choć ten widzę ma TB, kombinuj.

I dlatego ważne są screeny na nowym CPU, czy bios go wykrywa poprawnie, czy wchodzi na wyższe częstotliwości i jakie ma temperatury.

z tego co widze ten procesor co podaja tez ma technologie TB. zaraz zmienie ten procesor i wrzuce screen. moge wrzucic z occt. sam obciazy procesor i bedzie lepiej wszystko widac. lepsze wykresy moim zdaniem

normalnie go wczytuje, wchodzi noramlnie na swoje czestotliwosci tylko temperatury sa za duze. zaraz wysle screena.