Zwiększenie prędkości Neostrady

Witam wszystkich

Posiadam Neostradę w opcji 2 Mb. Parę dni temu złożyłem dyspozycję zwiększenia prędkości do 6 Mb w nowej promocji 64 zł na 12 miesięcy. Stara umowa konczy mi się w lutym 2011 roku. Na dniach powinien być kurier z aneksem do umowy. I mam takie pytanie, po jakim czasie zwiększą mi prędkość do 6 Mb?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Maja na to 14 dni

PS: Nie opłacało się 10Mbps, 5zł drożej a sporo szybciej. jeśli linia pozwoli

Jak złożyłeś zamówienie dzwoniłem dziś w tej samej sprawie i powiedzieli że nie maja gotowego formularza i nie przyjmują zamówień na nową promocje dla starych klientów czym mnie skrajnie zdenerwowali.

I nie ma w tym nic dziwnego.

Też bym chciał podpisać umowę na 2 lata i co pare miesięcy podpisywać aneksy że chce nową promocje

od dziś zgodnie z zapowiedziami TP tak możliwość miała zaistnieć i sami to potwierdzają tylko podobno jeszcze nie maja aktualizacji systemu z nowym formularzem rejestracji usługi stąd moje pytanie jak koledze udało się to zrobić. także jak masz ochotę zadzwoń i sam zapytaj skorzystasz z lepszej oferty.

witam

najlepiej będzie jak zadzwonisz i się dowiesz, ja też złożyłem zamówienie a po przeczytaniu odpowiedzi “kabum84” przed chwilą też dzwoniłem i okazuje się, że to jedna wielka paranoja, oni jeszcze nie realizują żadnych nowych zamówień, kazali mi dowiedzieć się za kilka dni i nie wiadomo czy nie trzeba będzie składać jeszcze raz zamówienie, oni nie “zdawali sobie sprawy z tak dużego napływu zgłoszeń”, to ich po prosty przerosło a nas jak zwykle robią w bambusa, dlatego sam zadzwoń. pozdro

Ja dzwoniłem przed południem i miła pani powiedziała że od 15 można będzie zamawiać po nowej cenie

od 15 t/j od godz 15 czy od 15 Października

teraz na stronie tp.pl jest blokada zamówień

ja dzwoniłem o 13 : 45

Już przyjmują zgłoszenia właśnie dzwoniłem umowa 12 miesięcy 64 zł 6mb chciało by się więcej ale lepszy rydz niż nic z miedzi za wiele nie wyciągnę pozdro

thx “kabum84”

ja swoją sprawę też załatwiłem pozytywnie :smiley:

pozdro

PS: jestem ciekawy jak swoją sprawę załatwił “mojzesz036”

napisał posta i dalej nic.

Już jestem. Każdy musi niestety pracować:) Ja swoją sprawę załatwiłem normalnie, wylukałem że jest promocja, zadzwoniłem na 801 505 505 i zapytałem czy jest możliwość zwiększenia prędkości do 6 Mb w nowej promocji, kobietka powiedziała żebym zadzwonił za jakiś tydzień bo jeszcze ich system nie jest gotowy na nowe zamówienia. Powiedzieli że sami się odezwą i i pare dni temu zadzwonił konsultant i powiedział że nei ma problemu a dziś zawitał kurier z umową i jeszcze pendriva dorzucili. Tepsa zaczyna wychodzić na ludzi.

Pozdro dla wszystkich.

Starzy abonenci neostrady od wczoraj mogą przechodzić na Wymarzony Internet.

Ja zadzwoniłem wczoraj wieczorem. Najpierw oświecono mnie, że nie można na razie tego zrobić. Po kilkunastu minutach dostałem telefon, że jednak się da, ale nowa prędkość wejdzie dopiero od 1 grudnia. Cóż, kurier ma być w piątek z aneksem do umowy. Coś im wczoraj systemy siadały, masa osób dzwoniła na raz.

Dopytałem się też, czy będzie trzeba płacić jakieś kary umowne - otóż nie, opłaty aktywacyjnej też nie ma, jeśli podpisuje się aneks.

Czyli dopiero zwiększą mi prędkość do 6 Mb w grudniu. Chociaż w konfiguracji routera pokazuje mi:

Line Rate - Upstream (Kbps): 640

Line Rate - Downstream (Kbps): 7456

Ale prędkości nadal takie jak na 2 Mb, cóż pozostaje czekać.

A jaki modem bedzie dobry do 6/10mb ? bo f@st 800 chyba nie pociągnie przy takiej predkosci ?

usb 1.1 zapewnia transfery na poziomie 1.5 lub 12 Mbit/s

usb 2.0 1.5, 12 lub 480 Mbit/s

dlaczego więc miał by nie pociągnąć? :wink:

Nie wiem costam slyszalem ze do iluśtam ma limity sprzętowe , nie znam sie :stuck_out_tongue:

Przy takiej przepustowości, modem musi obsługiwać standard ADSL2+. Sagem Fast 800 nie obsługuje. Obecnie TPSA do takich ofert daje chyba routery ZTE.

ta nie bede brał od nich zadnego złomu lepiej zaproponuj mi jakiś konkretny model zebym sobie kupił sam np. na allegro jak wiesz o co chodzi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może uściślę, 6 mega jak najbardziej powinno iść.

Skoro mowa o Sagemie Fast 800, to wystarczy zerknąć w dokumentację:

Tak czy inaczej te ichnie modemy to złom. Lepiej już kupić sobie jakiś router, ot chociażby najtańszego nawet TP-Link’a

6 pójdzie. 10 i 20 już nie.