Zwiększenie RAM z Pendrive

Ktoś sprawdzał ten sposób? U mnie jest lekka poprawa w grach.

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zwiekszyc-ilosc-ram-za-pomoca-dysku-przenosnego-lub-pendrive

Nic to nie pomaga, bo niby jak. RAM na zewnętrznym dysku (lub pendrivie) jest wolny.

Zresztą wystarczy porządnie ustawić plik stronicowania i ma się ten sam efekt na tym samym dysku twardym, co akurat jest zaletą.

To nie zwiększa dostępnej pamięci RAM.

Poczytaj http://www.dobreprogramy.pl/Meszuge/Win … 21837.html

RAM Kontroler obniżył mi więcej, niż o połowę zużycie pamięci podczas oglądania filmów, grania i otwierania wielu okien w necie. http://www.instalki.pl/programy/downloa … roler.html

Ale co w związku z tym? Masz mniej bibliotek załadowanych do pamięci, w przypadku potrzeby skorzystania z nich system musi je doczytać z “wolnego” dysku twardego. To czy masz zajęte 20% RAMu czy 50% nie ma najmniejszego znaczenia. Ram jest po to, żeby spełniał swoje funkcje a nie żeby było pusty.

A n ie lepiej, prościej i wygodniej dokupić więcej pamięci? Ludzie często kombinują “jak koń pod górkę” zamiast wybrać najprostsze rozwiązanie. :stuck_out_tongue:

Nie mój PC to raz, bym mógł dokupywać podzespoły do niego, a dwa to zamierzam kupić laptopa :wink: No a tak na serio, to te poradniki itd na internecie które piszą o zwiększeniu pamięci RAM z pendrive, czy przyśpieszenie PC’ta to to bajka jakaś?

Nie zawsze się da np. laptop (ograniczenia płyty). Np. mam na swoim 4GB (2x2GB DDR2), żeby zrobić 8GB musiałbym zainwestować ok 600zł w sam RAM, za duży wydatek… choć widzę, że ty masz sporo.

Uznajmy, że tak. RAM boosterów było wiele. Każdy wywalał biblioteki używane przez system tworząc otoczkę skuteczności - więcej dostępnego RAMu. Z drugiej strony uporządkuj plik stronicowania we własnym systemie - ustaw stały rozmiar, a o wiele bardziej to pomoże niż lipne aplikacje.

Prywatnie na laptopie plik stronicowania mam wyłączony przy 4GB RAMu. Efekt jest taki, że mam zmniejszone zapotrzebowanie systemu na RAM (system zaczyna przerzucać do SWAPa dane jeśli RAM jest zajęty w okolicach 75% - dziwne ograniczenie sytemu na pozostałe 25%) - jedynie Ligtroom w miarę obsługiwania programu, zajmuje coraz więcej RAMu (raz na jakiś czas muszę wyłączyć go i włączyć ponownie). Ryzyko jest takie, że jak przepełni RAM to system się zawiesi.

dark__jedi za informację dzięki.

w win7 jest REady boost generalnie to dobre rozwiązanie ponieważ dostep do danych z pamieci flash jest dużo szybszy niż z HDD.

to ci ramu nie doda ;] ram w porównaniu z pendrivem to inna bajka;]

Dodane piątek, 23 listopada 2012, 22:58

pozatym jak jest jakiś nie potrzebny pendrive to zamiast sie walać można go wykorzystać.

tym bardziej jak ktoś ma jeden HDD można go odciążyć nieco i wył mu stronicowanie

Dodane piątek, 23 listopada 2012, 23:10

a co do pliku stronicowania nie polecam go wyłączać. można go ograniczyć do minimum ale nie wyłączać całkowicie.

System windows już jest taki że nawet jak się to wył to i tak korzysta.;]

ja mam dwa HDD systemowy mały i drugi HDD jako magazyn.

dysk systemowy jest odciążony z pliku stronicowania przydzieliłem tylko 512 MB na dysk z danymi zęby odciazyc system.

Do tego funkcja ReadyBoost z win7 również 512 MB;]

mam 4 GB ram ale plik stronicowania się przydaje bo jak miejsca w ramie braknie to robi sie nieprzyjemnie;]

Dodane piątek, 23 listopada 2012, 23:11

pozatym są programy i gry któe muszą mieć ten SWAP

@MrBeckham666

te lepsze pendrive tak ale jeżeli to jest pendrive z odczytem 3-12 MB na sekundę to jedynie co da to szybszy dostęp do plików

to się przydaje jak się ma co najmniej 50% ramu zajętego na starcie albo mniej niż 2GB i korzysta się z programów/gier które biorą dużo ramu(gry do 2GB) więc wtedy się opłaca chociaż plik stronicowania zrobi to samo

zawsze lepiej kupić dysk SSD i “odleciec” przy tym komputerze