Zwiększenie RAM

witam,

chciałbym zwiększyć w komputerze pamięć RAM, obecnie mam DDR2 1024MB 333Mhz z pojedynczego slotu, slotów 4 (dwa są czerwone a 2 żółte, to robi jakąś różnicę?) płyta główna GA-P35-DS3L i na stronie pisze że mogę ją podkręcić do 8gb…to chyba coś nie tak…jeszcze procesor :Intel Core 2 Duo E4500 (to jakiś dobry?). Chciałbym się dowiedzieć na co mam zwrócić uwagę dodając pamięć (a chciałbym dokupić jeszcze 1 gb), czy to ma być dokłądnie ten sam rodzaj pamięci, również fizycznie wpinając płytkę na co trzeba zwrócić uwagę… jeśli komuś chciałoby sie poświęcić czasu na tyle, żeby to opisać…“raczej laikowi” to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdr

Witaj, dokupując RAM do tej płyty jesteś skazany na zakup DDR2 (zgodzie z inf. na str. producenta). Nie wiem czy wiesz ale DDR2 DDR3 różnią się budową tz. wcięciem, 2 ma w środku a 3 na na 1/3. Więc nie mozesz kupić do tej płyty DDR3… A ile lat am ta płyta?

Dodane 08.01.2012 (N) 17:17

Nawet nie wiem czy produkują większe ale ta płyta obsługuje max 1333Mhz…czyli nie ma sensu kupować 1600Mhz (jeżeli produkują)

od nowości to będzie jakieś 3lata…czyli dokupić drugą taką samą…to teraz jak to wpiąć i co zrobić żeby nie napsuć :smiley:

Jeszcze jedno najlepiej kupić takiego samego producenta, i tak jak powyżej o takich samych parametrach, z tego co pamiętam to trzeba je włożyć do jednakowych kolorów…ale nie jestem pewien…

Dodane 08.01.2012 (N) 17:24

poczytaj to: montaz-ram-t135339.html

Dodane 08.01.2012 (N) 17:25

Wystarczy odczepić zatrzaski włożyć i z powrotem przypiąć…

Nie chodzi o podkręcenie w sensie, że kupujesz 2 GB i nagle robią się z tych 2 GB kolejne 2 GB. :slight_smile: Chodzi o to, że: na płycie głównej masz 4 sloty na pamięć, innymi słowy - masz 4 miejsca na płycie głównej, w których możesz umieścić w sumie 4 kości pamięci (2 GB w jednym miejscu(slocie), 2 GB w drugim miejscu, 2GB w trzecim miejscu, 2GB w czwartym miejscu). Oczywiście możesz kupić 4 kości po 1 GB i będziesz miał zapełnione wszystkie miejsca i w sumie 4 GB pamięci. A możesz mieć tylko jedno miejsce zapełnione (mieć jedną kość pamięci) - tak jak teraz, albo dwie kości pamięci, tak jak chcesz mieć. Jeżeli kupisz sobie cztery kości pamięci, każda po 2 GB, to razem będziesz miał 8 GB. Rozumiesz? Jeżeli nie, śmiało - spróbuję to jakoś inaczej wytłumaczyć. :slight_smile:

Procesor z 2008 r. To trochę tak jak z samochodami - zawsze znajdziesz coś lepszego w miarę upływu czasu. :slight_smile:

Najlepiej po prostu kupić drugą identyczną kość. Jeżeli masz w okolicy sklep komputerowy, w którym chcesz dokonać zakupu to zapisujesz sobie model płyty (GA-P35-DS3L) i pamięci (DDR2 1024MB 333Mhz) i tam Ci wytłumaczą wszystko co i jak. Jeżeli nie, szukasz najlepiej identycznej pamięci i kupujesz ją. Co do montażu - masz instrukcję do płyty głównej? Jeżeli tak, przejrzyj proszę - możliwe, że jest tam dokładnie wytłumaczone, również na obrazkach, jak dokonać dołożenia albo wymiany pamięci.

Jeśli chodzi o zamontowanie to mniejwięcej tak

http://www.youtube.com/watch?v=7uLGm_5d3JA

Po prostu wyjmij swoją kość pamięci , idź z nią do sklepu komputerowego i niech Ci zapodadzą drugą sztukę o tych samych właściwościach . I najlepiej tę druga kość wepnij do drugiego slotu o tym samym kolorze . Wtedy kości pamięci będą Ci pracować w tak zwanym systemie Dual Channel . Jezeli włożysz tą kość do slotu o innym kolorze komputer będzie normalnie z niej korzystał ( czyli bedziesz miał 2gb ) ale nie będzie wykorzystywał Dual Channel . Jeśli chodzi o wmontowanie:

najpierw odpinasz takie 2 zatrzaski po obu stronach slotu , nastepnie bierzesz kość i najpierw osadzasz w takich pionowych rowkach ( prowadnice aby dobrze włożyć kość ) i dosyć mocno dociskasz kość do płyty ( te zatrzaski które poluzowałeś powinny się same zapiąć , jezeli tak się nie stało to po prostu sam je zapinasz ) . I po sprawie . Pzdr .

Dodane 08.01.2012 (N) 19:21

Musisz jeszcze tylko zwrócić uwagę aby dobrze kość włożyć względem takiego wycięcia ( o którym wspominał ziomalek 1993 )