Zwiekszenie ramu

moja konfiguracja:

intel p4 3ghz

płyta: gigabyte ga-8I925x-g

512 ram ddr2 533

dysk sata

grafika ati x-600 pro

1 naped dvd

zasilacz 350w

mam 2 pytania:

  1. do ilu moge na tym zasilaczu max zwiekszyc pamiec ram?

  2. od poczatku nie zwiekszalem ramu i jest on w trybie dual channel, czy chcac zwieszyc teraz ram musze pozbyc sie tej 512 i dokupic dwie po 1 gb?

W tym chyba wszystko co potrzebne jest :slight_smile: .

Co do zasilacza to napisz jakiej jest firmy??

Nie musisz. Nowe będą sobie pracowac w DUALu, a ta 512 w single.

RAM’y zbytnio nie obciążają zasilacza, ale dobrze by było, gdybyś dla formalności podał jego markę i model.

Jak boisz się otworzyć komputer i wcisnąć pamięci, to w serwisie Ci to na pewno zrobią (tyle że za kasę). Ogólnie marnotrawstwo kasy, sam sobie w zupełności poradzisz z włożeniem. Jak jakieś pytanie to pytaj.

Przecież nie będziesz targał kompa po serwisach o wciśnięcie głupich RAMów :lol:

nie no pytam dlatego żeby sobie z tym samemu poradzic. zasilacz niestety z modecom-u, ale od 3 lat spisuje sie bez zarzutu

ale modecom fell czy modecom mc?

wydaje mi sie że feel, bo mialem go razem z obudową która sie tak nazywa

Fajnie by było jakbyś odkręcił ściankę i zobaczył który to dokładnie Feel.

zasilacz to jednak atx feel 300

zrobiłem fotke ze środka budy:

http://img237.imagevenue.com/img.php?im … _443lo.JPG

wg osób co mi składali kompa miałem miec 512 ramu, a wydaje mi sie że mam 512 ale na 2 kościach, poprawcie mnie jeśli sie mylę.

dajcie też znać czy zostawić tego zasilacza czy wymienić na nowy

Tak masz 2 kości zapewne po 256 RAM.

Jeżeli chcesz dorzucić pamięć to nie musisz wymieniać zasilacza. Jeżeli w przyszłości chciałbyś zmienić coś “prądożernego” np procka to możesz wymienić. Przyjrzyj się również pracy komputera czy czasem się nie restartuje. Jeżeli jakieś oznaki wadliwej pracy się objawią to może być winny zasilacz. Nie jest wystarczająco dobry. Ale jak dotąd z tego co piszesz spisuje się bez zarzutów (praca aż 3 lata :))

a sprawdź kondensatory na tej płycie głównej, czy tam czasem już nie popuchły :lol:

Ja i tam wolałbym mieć trzymać kompa na jakimś Fortronie, czy Delcie za 50zł