Zwiększenie sygnału WIFI livebox neostrada

Witam, mam internet w neostrada wraz z ich urządzeniem LIVEBOX 2. Posiadam dom piętrowy i na kondygnacji zasięg sieci mam 1 kreska maksymalnie 2 z 5 możliwych w TV Samsung co powoduje czasami zerwanie sygnału i nie możliwość oglądania VOD.

Czy mogę do niego w jakiś sposób podpiąć router TP link aby mocniej rozsyłał sygnał po całym domu?
Mam tp link w8901g i gdy go podłączyłem bez żadnych konfiguracji internet w komputerze działa bez problemu. Natomiast w TV Samsung mam komunikat, że łączę się z siecią domową a nie publiczną. Wyskakuje też jakaś informacja o ustawieniach IP DHCP.

Nie znam się na tym. Czy mogę prosić o pomoc?
tp link w8901g może jakoś inaczej trzeba konfigurować? Ale on ma dużo opcji. IP statyczne dynamiczne itd…

Sprawdź, czy możesz swój tp-link skonfigurować tak jak w części 2 tego tego artykułu. Ogółem chodzi o to, aby ten Twój modemo-router tp-linka w ustawieniach miał wyłączone DHCP i określone IP, odpowiednie do puli przyznawanej przez LiveBox.

Wątpliwe aby 8901G miał lepszy zasięg od Liveboksa. Korzystniej gdy oba będą ustawione na różnych piętrach aby się uzupełniały, a nie dublowały. Zaktualizuj koniecznie firmware w tym TP-Linku, te modele miały groźne luki w zabezpieczeniach. Wyłączasz też rozdawanie adresów z puli DHCP na nim oraz ustawiasz adres IP inny niż ma Livebox. Zdaje się oba mają domyślnie 192.168.1.1. Potem łączysz je portami LAN.