Zwiększenie wydajności w GTA V

Do GTA V mam laptopa hp probook 450 G1. Jest to średni sprzęt na i7-4702MQ 2,20GHz, 8 gb ramu, z podwójną grafiką - intel hd 4600 oraz AMD Radeon HD 8600. Gta działa tak jak trzeba tylko często klatkuje… to chyba za mało FPS. Doradzicie co zrobić aby to troche usprawnić? Próbowałem zmniejszać detale GTA na minimum ale nic to nie zmienia. 

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość, wyłączyć antyaliasing i zmniejszyć wyświetlane detale dystansowe. Wyłącz refleksy, jakość wody i cieniowania. 

 

Z takim prockiem nie ma co marzyć o płynności. Co prawda gra się uruchomiła, ale nie oznacza że od razu da przyjemność z gry. 

https://www.youtube.com/watch?v=HUEYJS799dI

 

Przy pokombinowaniu w ustawieniach na takim sprzęcie możesz liczyć na poziom wrażeń niewiele odbiegających od tych znanych z konsoli Xbox 360.

 

Kepasa? Przecież procesor jest całkiem dobry. Wąskim gardłem zdecydowanie jest tutaj karta graficzna, która nie łapie się na minimalne wymagania. W minimalnych jest HD 4870 lub GT9800 - te karty są dużo mocniejsze od HD8670m, bo pewnie o niej mowa w temacie.

 

@GabeGorski, filmiki z youtube’a to żaden dowód. Tam ludzie grają w Crysisa 3 na ultra w fhd przy GT 720, a banda idiotów w to wierzy i liczy, że jeśli dostosuje się do rad wyplutych przez ich guru, to ich komputer nagle zyska +5000% mocy.

Nie rób autorowi złudnych nadziei, na tej karcie graficznej nie zagra w GTA5 w komfortowych warunkach, choćby stanął na uszach i wyklaskiwał Mazurka Dąbrowskiego pośladkami. 

 

Jedyne co można zrobić, to zaktualizować system i wszystkie sterowniki (AMD puściło Catalysty 15.4, które są zoptymalizowane dla lepszego działania GTA5) oraz nie włączać niczego w tle, aby komputer miał jak największy zapas mocy. Jeśli tego nie zrobiłeś, być może zyskasz kilka FPS-ów.

Podałem link, ponieważ może autor ma włączoną domyślnie jakąś opcję z zakładki ‘zaawansowane’.

To nie ma nic do rzeczy, żadnym trickiem (pomijając OC, ale tutaj to nie wchodzi w rachubę) nie zwiększysz mocy komputera. Ta karta graficzna jest zbyt słaba dla GTA5.