Zwiększenie zasięgu wifi

Witam

Do niedawna mieszkając w budynku B łapałem zasięg wifi z budynku A(2-3 kreski stabilny) ze starego routera Linksys WAG300N po przez kartę USB TP-Link TL-WN422G (a). Niestety stary router się popsuł i w miejsce niego kupiono nowy Linksys CISCO WAG120N. Niestety po zakupie nowego routera praktycznie nie mogę złapać zasięgu (a) (czasem sporadycznie w zależności od nastroju mam 1 kreskę i po 5 minutach zrywa połączenie). Jak można w miarę małym kosztem zwiększyć zasięg wifi tak abym mógł bez problemu korzystać z internetu w budynku B ? Myślałem że wymieniając antenę na mocniejszą problem się rozwiąże. Niestety po zakupie anteny 12dbi pentagram w ogóle nie łapie nic mimo iż na standardowej 4dbi łapie sporadycznie. Zastanawiałem się nad tym czy nie istnieje gdzieś takie urządzenie, które by mogło “przedłużyć” zasięg wifi, czyli na przykład tak jak przedstawiłem w schemacie, postawić to urządzenie na parapecie okna, które by odbierało sygnał z routera i przesyłało go do mnie (b) odległość około 25 metrów czysta przestrzeń, podwórko. Słyszałem o czymś takim jak Acces Point Repeater, ale nie wiem z czym to się je. Proszę o pomoc :slight_smile:

Jak dobrze pamiętam, to ten APR łączy się z podstawowym urządzeniem i przesyła sygnał dalej, więc powinno zdać to egzamin. Ewentualnie możesz próbować anteny kierunkowej.

czyli np jak kupie to http://allegro.pl/router-wzmacniacz-wif … tabsAnchor, postawie na parapecie, podłączę zasilanie i ustawie odpowiedni tryb to będzie działało ? Nie znam się na tym, a wolałbym się upewnić co i jak.