Zwiększenie zasięgu wifi

Witam, mam takie pytanie, otóż mam 2 routery z czego 1 podłaczony do pcta(starszy,ale zmienia dużo szybciej ip) i nowy który sie kurzy w pudełku i tu moje pytanie czy da się podłaczyć dwa żeby zwiększyć zasięg wifi w moim domu ? tak żęby np jeden był główny a drugi był takim przekaźnikiem tylko ?

a jeśli nie to czy da się jakoś zwiększyć zasięg mojego 1 routera ?

oba routery z netii

podam linki do samego wyglądu bo nie mam pojęcia jakie mają oznaczenie a może komuś coś to powie :stuck_out_tongue:

Stary:

http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,tema … 1004g.html

Nowy

http://www.netia.pl/oferta-dom/netia-spot.html

ja osobiście uważam że stary jest lepszy pod względem szybkości, nowy sie długo włacza, zmienia ip, itp

Oznaczenia modelu routera są na pewno na routerze na naklejce i prawdopodobnie będzie to model no lub podobnie. Routery zamierzasz łączyć kablem czy bezprzewodowo?

Hej,

Generalnie niestety nie - są to dedykowane urządzenia z modemem ADSL, więc nawet podłączając jedno z nich LAN’owo, prawdopodobnie nie uzyska się możliwości jedynie dodatkowego rozgłaszania sygnału WiFi.

A nie lepiej podłączyć po prostu ten drugi? Jakby nie patrzeć, starsza wersja urządzenia Netii rozgłasza sygnał bezprzewodowy w standardzie g , podczas gdy drugie z urządzeń - w standardzie n. Różnica zarówno w prędkości, jak i zasięgu sygnału jest znaczna.

To zależy. Urządzenia włącza się dłużej, bo posiada więcej funkcji, do których musi zostać zainicjowane oprogramowanie - między innymi na przykład print serwer. Co zaś tyczy się IP - ono zmienia się tak, czy inaczej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

routery chciałbym podłączyć przez wifi a co do nowego to za pierwszym razem jak go dostałem sie podłaczył teraz próbowałem i nic z tego pisze niezidentyfikowana sieć :frowning: może to i dobry pomysł żeby podłaczyć nowy router ale jak widać cholerny win 7 nie chce go zaakceptować…

Dodane 14.04.2013 (N) 19:17

znalazłem całkiem fajny sposób, z puszką :stuck_out_tongue: kupiłem pepsi za 1,70 w puszcze, przciełem ją na pół i podłaczyłem do antenki dzieki czemu arc s nie gubi już tak strasznie sygnału np. gdy siedze z fonem w kuchni mam nadal 1 kreskę ale sygnał jest stały i bardziej stabilny :stuck_out_tongue:

Dodane 14.04.2013 (N) 22:08

mam pewien problem z 2 routerem ponieważ pierwszy (stary asmax ) rozpoznaje windows 7 ale po podłączeniu hotspota(nowy) win7 go nie rozpoznaje i pisze identyfikowanie sieci a potem sieć nie zidentyfikowana, tak sobie myśle że wcale chyba nie musze podłączać 2 routerów żeby zwiększyć zasięg tylko 2 odzielnie jeden zaraz przy gnieździe telefonicznym a drugi nowy do pcta(chodzi mi o to żęby rozdwoić kabel telefoniczny przez spliter i podłączyć pod 2 routery-to zadziała?) a więc jak zrobić żeby podłaczyć ten nowy router bo dużo grzebałęm przy centrum sieci ale nic z tego nie wychodzi, robię sieć domową 2 po czym niby identyfikuje ale nadal nie ma dostępu do internetu

Podłącz nowy router, wyłącz w nim dhcp, ustaw SSID inny niż w routerze 1, hasło WPA/WPA2 i podłącz je LAN—>LAN.

Dobrze by było aby drugi router był oddalony w kierunku gdzie zasięg słabnie.

I testy testy testy :slight_smile:

Jest inne rozwiązanie - ale nie testowałem http://www.media-tech.eu/produkty/networking/mt4212

Daj znać jak poszło.

Sprawdź czy oba router posiadają opcję WDS w ustawieniach sieci Wireless, jeśli tak, to możesz z tego skorzystać do połączenia routerów.

Cześć @Robal - kolega ma routery od netii - one nie mają WDS-a

Dlatego napisałem, że jeśli mają :wink:

Hej,

A jak wtedy fizycznie miałeś ustawione połączenie - kablowo czy przez WiFi? Generalnie każde urządzenie sieciowe najpierw podłączamy kablowo i konfigurujemy, później zapisujemy ustawienia i restartujemy urządzenie; dopiero po tym kroku możliwe jest poprawne uzyskanie połączenie bezprzewodowego. Może w tym właśnie jest problem.

Myślę, że to zdecydowanie zbyt pochopny wniosek.

A mógłbyś dokładnie opisać, co robisz? Jak podłączasz komputer? Jakie kroki temu towarzyszą? Bo to kolejny przykład, który aż krzyczy, że to może być błędna konfiguracja WiFi - na przykład niepoprawny klucz zabezpieczeń, bądź aktywne filtrowanie adresów MAC kart sieciowych.

Nie, nie zadziała. Tylko jeden modem może być podłączony i zsynchronizowany z linią ADSL. Gdy podłączysz dwa urządzenia do jednej linii, żadne z nich nie uzyska połączenia. Więc na pewno nie tędy droga…

Nie masz grzebać w ustawieniach sieci, tylko zalogować się do konfiguracji urządzenia i tam szukać przyczyny. Bo ona gdzieś tam na pewno jest.

Pomysł oczywiście dobry, trzeba tylko zaznaczyć jedno - że przy przechodzeniu do innego pomieszczenia, gdzie na przykład jedna sieć zasięg ma, a druga już nie, konieczne będzie przełączenie się do sieci mocniej nadającej sygnał - a czasami może to być bardzo irytujące.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sorry za to że nic nie odpisywałem ale twardziel sie rozwalił (elektronika) i w ogóle sie nie chciał włączyć ale jakoś go cudem naprawiłem :stuck_out_tongue:

Hej,

No cóż, generalnie skoro elektronika jest problemem, to nie wróżę dyskowi już zbyt długiego życia. Ale by rozważać kwestię dysku polecam założyć nowy temat w dziale Hardware’u. :slight_smile:

Zależy, jeśli temat nadal jest aktualny, to czekamy na odpowiedzi. Na pewno sprawdź sposób podłączenia, który proponuje woYtas - oczywiście o ile w posiadanych przez Ciebie urządzeniach jest taka możliwość. No i spójrz też do mojego poprzedniego postu - o trochę rzeczy w nim pytam. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus