Zwiekszennie pamieci na karcie graficznej

(bartinio21) #1

Witam wszystkich :wink:

słyszałem o czymś takim jak zwiększenie pamięci RAM na karcie graficznej.....i właśnie z tym skierowane zostanie moje pytanko jak można to dokonać?? Czy jest wogole jakis sposob?

MOja karta graficzna i pamięc to:

DDR2 3072MB PC-800 Kingston (KVR800D2N5/2G) CL 5

Radeon HD3650 PCI-E Asus EAH3650 TOP/HTDI/256M DDR3 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit)

za wszelka pomoc bardzo dziękuje

Pozdrawiam

(Kabuto1378) #2

Kompletna bzdura, nie wiem co za idiota to mówił albo pisał ale zasłużył sobie na soczystego kopniaka w zadek za szerzenie takich bredni.

Pamięci na karcie graficznej nie można zwiększyć (zmniejszyć też)

Pamięć Ram na płycie nie ma jakiegokolwiek związku z pamięcią na karcie graficznej w związku z czym nie zachodzą pomiędzy nimi jakiekolwiek zależności. Amen

(bartinio21) #3

dlatego skierowalem te pytanie tutaj bo tez mi cos nie pasowalo ;/ dzieki bardzo pozdro

(Panogon) #4

Może chodziło o jakiś układ graficzny zintegrowany z płyta główną, są modele gdzie jest możliwość, że grafika współdzieli pamięć ram...

KabutO, ja wiem o co chodzi, chciałem tylko wyjaśnić, o czym bartinio21 mógł usłyszeć...

(Kabuto1378) #5

ogi88,

najprawdopodobniej, jest możliwość przydzielenia pamięci Ram z płyty głównej na potrzeby zintegrowanej karty graficznej ale coś takiego nie jest możliwe w przypadku zewnętrznych kart graficznych. Zresztą obojętnie jaką ilość pamięci ram przydzieli się integrze i tak będzie ona przeraźliwie wolna.

(bartinio21) #6

macie racje dzieki wielke za wytlumacznie :slight_smile:

(Nethalythic) #7

Btw KabutO.

Mogło jeszcze chodzić o przydzielanie pamięci np w Viście. Ja na 8800GT mam 512 RAMU. Wchodząc we właściwości karty, widzę ze system daje jej dodatkowe 1,5 GB i razem jest coś koło 2300.

Bartinio21 , może o to Ci chodziło.

Vista po prostu automatycznie przydziela pamięć, jeśli jest jej sporo. Nie wpływa to na wydajność. Taki prezent od Wujka Billa.

(bartinio21) #8

no chyba o to poniewaz kumpel ktory mi to powiedzial ma Viste i jemu wlasnie przydzielilo ta pamiec

(Tokyoball) #9

A właśnie że można, ostatnio dokładałem 2MB do Virge 3D, miała 2 mega teraz mam w sumie 4MB. Ale to było 10 lat temu :clever:

(Milas15) #10

Czemu na Viście we właściwościach karty, w linijce

Cała dostępna pamięć graficzna wynosi 1,67GB?

skoro mam karte 256? xD

Może to być przez to, że nie używana część Ramu przechodzi na obsługe portu PCI-express? pzdr!

Dodaje: Nie patrzcie na to, że mam 9800Gt, chodzi o inny komp ;]

(andrzej928) #11

zeby móc zwiekszyć pamięć na karcie graficznej, karta musi posiadać jakąś tam funkcę.

(Nethalythic) #12

Pamięci karty nie zwiększysz.

Vista po prostu wirtualnie dodaje pamięć do karty, jak masz dużo ramu. Nijak się to ma do wydajności. Bo ani to pomaga, ani pogarsza.