Zwiększony ping

(Waldiek) #1

Siemka

mam problem z pingiem. Mam neo 1mb. Miesiąc temu przedłużałem umowę. Wtedy mój ping na neo 512 wynosił w granicach 20-40 ms. Teraz jest to 60-80ms. Myślałem, że migracja na wyższą prędkość spowoduje zmniejszenie mojego pingu jeszcze bardziej. A tu wyniknął taki problem..

Jeśli ktoś wie, co mogę zrobić aby mieć stary ping proszę o pomoc.

(bax20) #2

Najprościej będzie powrócić do 1mb/s :smiley:

(Waldiek) #3

naucz się czytać ze zrozumieniem. Teraz mam 1mb. Wtedy miałem 512 i było super.

Czytałem gdzieś, że może to być związane z portem na centrali. Są podobno jakieś 2 rodzaje połączeń. Jedno zapewnia mniejszy ping, jednak jest awaryjne. 2 z większym pingiem działa dobrze.

wie ktoś, co mogę zrobić?

(kuboludek100) #4

Raczej nic chyba, że użyć programu do optymalizacji łącza internetowego np. http://www.dobreprogramy.pl/cFosSpeed,P ... 12826.html

(eyeti) #5

A jaki posiadasz system operacyjny?

Można wykonać kilka kroków w XP, które obniżają ping.

(Reksio009) #6

waldieksk, żeby zmniejszyć ping możesz wyłączyć rezerwowalną przepustowość w gpedit i optymalizować łącze programami typu TCP optimizer.

(Cyba91) #7

Albo poprosić o nową kalibrację łącza w telekomunikacji :slight_smile:

(Waldiek) #8

co do trikow w rejestrze itp odnoszacych sie do windowsa to wszystko zrobione.

co do programow probowalem juz kilku i nie dalo to rezultatow

a ta kalibracja lacza to jest zmiana portu na fast tak? czy co? mozesz rozwinac ta mysl? ;p

(Cyba91) #9

Jak kupiłeś kiedyś tam internet to musiałeś czekać pare dni aż będziesz mógł się do niego podłączyć,wtedy telekomunikacja musiała przeprowadzić nową dla Ciebie kalibrację łącza z Twoim domowym numerem.Teraz zwiększyli Ci tylko pakiet przesyłania danych na 1mb.Nie wiem czy to pomoże,ale wiem że dużo ludzi jak ma problemy z neostradą to dzwoni do nich i między innymi prosi o nową kalibrację łącza która trwa albo kilka godzin albo parę dni,jak im tam się chce :slight_smile: ale swoją drogą to 60-80ms to dużo? bardzo ciężko jest o małe pingi w neostradzie.Ja też mam 1mb i pingi w granicach 80 a znam osoby które mają o dużo większe.Może warto zmienić chiński modem i kupić router? Z routerem nie będzie mowy o wysokich pingach :slight_smile: Swoją drogą to możesz do nich zadzwonić jak tak bardzo Ci zależy.W kompie nie ma wirusów? partycje wyczyszczone ze śmieci,podobnie rejestr?

(system) #10

Ping możesz zmniejszyć wyłączając zapasową przepustowość (jak masz windowsa).

Musisz:

Start / Uruchom wpisujemy "gpedit.msc", wchodzimy w konfiguracje komputera, nastepnie szablony administracyjne, siec, harmonogram pakietow QoS, i teraz to co nas interesuja:

ogranicz rezerwowalna przepustowosc - klikamy dwa razy, i ustawiamy limit na 0%.

Teraz juz tylko apply i.... tylko patrzec jak pingi spadaja. :slight_smile:

Nie Skonfigurowano

Włączone

Wyłączone

Dalej, nie zmieniałeś przypadkiem, np. antywirusa, albo nie używasz jakiś innych programów jak grasz online (chyba po to Ci ten ping), bo jak ja pykałem w giery na mocnoobciążającym kompa antywirze, to miałem wysoki ping mimo, że internet nie chodził na pełnych obrotach.