Zwiększony ping

Siemka

mam problem z pingiem. Mam neo 1mb. Miesiąc temu przedłużałem umowę. Wtedy mój ping na neo 512 wynosił w granicach 20-40 ms. Teraz jest to 60-80ms. Myślałem, że migracja na wyższą prędkość spowoduje zmniejszenie mojego pingu jeszcze bardziej. A tu wyniknął taki problem…

Jeśli ktoś wie, co mogę zrobić aby mieć stary ping proszę o pomoc.

Najprościej będzie powrócić do 1mb/s :smiley:

naucz się czytać ze zrozumieniem. Teraz mam 1mb. Wtedy miałem 512 i było super.

Czytałem gdzieś, że może to być związane z portem na centrali. Są podobno jakieś 2 rodzaje połączeń. Jedno zapewnia mniejszy ping, jednak jest awaryjne. 2 z większym pingiem działa dobrze.

wie ktoś, co mogę zrobić?

Raczej nic chyba, że użyć programu do optymalizacji łącza internetowego np. http://www.dobreprogramy.pl/cFosSpeed,P … 12826.html

A jaki posiadasz system operacyjny?

Można wykonać kilka kroków w XP, które obniżają ping.

waldieksk, żeby zmniejszyć ping możesz wyłączyć rezerwowalną przepustowość w gpedit i optymalizować łącze programami typu TCP optimizer.

Albo poprosić o nową kalibrację łącza w telekomunikacji :slight_smile:

co do trikow w rejestrze itp odnoszacych sie do windowsa to wszystko zrobione.

co do programow probowalem juz kilku i nie dalo to rezultatow

a ta kalibracja lacza to jest zmiana portu na fast tak? czy co? mozesz rozwinac ta mysl? ;p

Jak kupiłeś kiedyś tam internet to musiałeś czekać pare dni aż będziesz mógł się do niego podłączyć,wtedy telekomunikacja musiała przeprowadzić nową dla Ciebie kalibrację łącza z Twoim domowym numerem.Teraz zwiększyli Ci tylko pakiet przesyłania danych na 1mb.Nie wiem czy to pomoże,ale wiem że dużo ludzi jak ma problemy z neostradą to dzwoni do nich i między innymi prosi o nową kalibrację łącza która trwa albo kilka godzin albo parę dni,jak im tam się chce :slight_smile: ale swoją drogą to 60-80ms to dużo? bardzo ciężko jest o małe pingi w neostradzie.Ja też mam 1mb i pingi w granicach 80 a znam osoby które mają o dużo większe.Może warto zmienić chiński modem i kupić router? Z routerem nie będzie mowy o wysokich pingach :slight_smile: Swoją drogą to możesz do nich zadzwonić jak tak bardzo Ci zależy.W kompie nie ma wirusów? partycje wyczyszczone ze śmieci,podobnie rejestr?

Ping możesz zmniejszyć wyłączając zapasową przepustowość (jak masz windowsa).

Musisz:

Start / Uruchom wpisujemy “gpedit.msc”, wchodzimy w konfiguracje komputera, nastepnie szablony administracyjne, siec, harmonogram pakietow QoS, i teraz to co nas interesuja:

ogranicz rezerwowalna przepustowosc - klikamy dwa razy, i ustawiamy limit na 0%.

Teraz juz tylko apply i… tylko patrzec jak pingi spadaja. :slight_smile:

Nie Skonfigurowano

Włączone

Wyłączone

Dalej, nie zmieniałeś przypadkiem, np. antywirusa, albo nie używasz jakiś innych programów jak grasz online (chyba po to Ci ten ping), bo jak ja pykałem w giery na mocnoobciążającym kompa antywirze, to miałem wysoki ping mimo, że internet nie chodził na pełnych obrotach.