Zwieszający się dźwięk i filmów, dziwne zachowanie kursora

Witam, mam taki mały problem odnośnie dźwięków i filmików tych zapisanych na komputerze jak i tych np. z youtuba.

Nie wiedzialem pod jakim haslem szukac na forum, wiec jak byl taki temat to prosilbym o linka.

Co jest nie tak?

Od jakiegos czasu wszystkie dzwieki i filmiki zacinaja się a kursor czasem zamiera w jednym miejscu ale jest nadal aktywny. Co to znaczy. Np. zamarl w punkcie A (jest tam caly czas wyswietlany) ale jesli przesune go o odpowiednia odleglosc i nacisne na jakas ikonke to sie ona uruchomi. Tak jakby nie byl wyswietlany ale nadal fukcjonowal. Dzieje sie tak jak cos sie laduje tzn wlaczam jakis program itp.

Co to moze byc?

Prawie na pewno nie wirus. tzn skanowalem juz dysk twardy, zrobie to jeszcze raz Avastem, ale nie dalo to nic. Dodam, ze moj dysk twardy ostatnio byl poddany lekkim wstrząsom.

O co prosze?

Chciałbym aby ktoś nakierował mnie na powód takiegoż dziwnego zachowania komputera, moze to wina jakiegos felernego oprogramowania? Nie mam pojecia.

Dzieki !

a karta graficzna działa poprawnie, nie grzeje sie nadmiernie, na płycie graficznej sa odpowiednie napięcia, sprawdź to w programie Everest

Do karty graf sciagnalem najnowsze sterowniki, programem SpeedFan sprawdzilem temperatury i sa w normie a napiecia everestem i tak mi nic nie powiedza bo sie na tym nie znam. Chyba, ze pokaze Wam zrzut ekranu z everasta i powie mi ktos czy jest ok.

Czy to mozliwe ze np. cos zle jest podpiete w kompie? xD Np. podociskalbym wszystko itp?

Dodam ze czesto dysk twardy wylacza mi sie sam i musze kabel od zasilania dysku tak troche docisnac i sie uruchamia znow.

Moze cos w ten desen?

to pokaż jakie masz na forum, ewentualnie sprawdź z tym:

image_id: 1326

Everest co do napiec to powiedzial mi tylko tyle:

--------[Czujnik]-----------------------------------------------------------------------------------------------------


    Właściwości czujnika:

      Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

      Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)


    Temperatury:

      Płyta główna 34 °C (93 °F)

      Procesor 36 °C (97 °F)

      Procesor graficzny 40 °C (104 °F)


    Wentylatory:

      Procesor 1758 RPM


    Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 1.30 V

      +3.3 V 3.26 V

      +5 V 4.97 V

      +12 V 11.13 V

      -12 V 2.69 V

      -5 V 2.95 V

      +5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

      Debug Info F FF 60 FF

      Debug Info T 34 36 255

      Debug Info V 51 00 CC B9 B7 D6 D4 (01)

a speedfan :

napiecia.th.jpg

Dobra juz wiem kiedy dokladnie dzieja sie dziwne rzeczy z dzwiekiem. Dla testy puscilem piosenke z youtube. Jak sie ladowala bylo okropnie ciagle sie cielo, ale jak juz sie zaladowalo i nic wiecej nie robilem dziala dobrze. Gdy dla testu zaczalem przelaczac miedzy stronami z wlaczoną ta muza w tle znow zaczelo sie scinac.

Moze to ukierunkuje kogos w dobrym kierunku?

Dodane 01.10.2009 (Cz) 21:01

Przepraszam za podwojny post ale chce odswiezyc temat, moze ktos inny wpadnei na pomsl co jest nie tak z moim komputerem. Dodam, iz niechacy usunalem sterownik dzwieku Realtek i teraz jak go ponownie instaluje to go nie widzi, nie ma tego ‘glosniczka’ w panelu sterowania. O co w tym moze chodzic?