Zwieszane i reset komputera

Witam , od pewnego czasu mój komputer zaczyna wariować , gdy użytkuje normalnie ,to po pewnym czasie komputer zwiesza i po kilku sekundach automatycznie się resetuje , czy jest to wina wirusów czy raczej mojego sprzętu ?

Hej,

Może być wina jednego lub drugiego - albo i obu naraz. By można wykluczyć poszczególne źródła problemów przydałoby się przeskanowanie komputera na obecność niepożądanego oprogramowanie przy pomocy programu OTL i wstawienie logów do tego tematu. Więcej szczegółów znajdziesz w temacie OTL, GMER, RSIT, DSS i inne instrukcje.

Jeśli chodzi o problemy sprzętowe, to mogą dotyczyć one wszystkich podstawowych podzespołów komputera - płyty głównej, pamięci RAM, zasilacza czy dysku twardego. Na początek podaj konfigurację komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podaj pełno zestawienie twojego sprzętu a zwłaszcza jaki masz zasilacz.Też miałem kiedyś taki problem i po pewnym czasie zasilacz odmówił posługi :smiley:

OTL: http://wklej.org/id/448841/ , extras : http://wklej.org/id/448844/ , proszę o sprawdzenie logów

Czysto.

Wpisz w Oknie OTL _ Własne opcje skanowania/ skrypt _ a następnie kliknij _ Wykonaj skrypt _ :

:arrow: Daj Log Z Usuwania

Czyli uogólniając tu nie ma infekcji, a powyższe wpisy to nic nie znaczące śmieci. Patrzeć należy na sprzęt.

Hej,

Czyli tak jak pisaliśmy w poprzednich postach - podaj pełną konfigurację komputera z uwzględnieniem producenta zasilacza i jego mocy. Dodatkowo płyta główna, procesor i karta graficzna oraz ilość dysków twardych i napędów optycznych; ewentualnie jakieś dodatkowe urządzenia wewnątrz komputera - jeśli są istotne.

Watro też na początek sprawdzić, czy pamięć RAM nie jest uszkodzona. Jak i przy pomocy czego zrobić test, znajdziesz w artykule Testowanie i diagnozowanie pamięci RAM. Jeśli pojawią się jakieś czerwone informacje, najpewniej RAM nadaje się tylko do wymiany.

Pozdrawiam,

Dimatheus