Zwieszanie się ekranu przy używaniu 'Narzędzie wycinania'

Witam,

Tak jak w temacie. Podczas pracy w przeglądarce Internet Explorer jestem zmuszony robienie częstych screenów części okna. Aby moja praca przebiegała szybciej używam narzędzia “Narzędzie wycinanie” domyślnie wbudowanego w systemie Windows.

Niekiedy podczas pracy z tym narzędziem (nieregularnie) obraz się zwiesza, narzędzie niby ‘wycina’ kawałek ekranu jednak nie da się już nic później z tym zrobić. Jedynym wyjściem jest zamknięcie wszystkich okien i ponowne zaczynanie pracy.

Posiadam laptopa HP 2170p z systemem Windows 7 enterprise. System oryginalny, zainstalowane sterowniki ze strony HP, aktualna przeglądarka, przeinstalowana kilkukrotnie.

Ma ktoś jakieś pomysły od czego to może być?

Innym ciekawym zjawiskiem jest też czasem pozostawanie menu kontekstowego na ekranie. Nie można na nie kliknąć, zamknąć, wybrać. Po najechaniu i kliknięciu prawym otwiera się normalne menu kontekstowe. Jeśli wypadnie tak, że menu ‘pozostanie’ na folderze to podwójne kliknięcie otworzy folder (tak, jakby tam nic nie było, a jest).

Postaram się jutro rano dorzucić screeny które bardziej zobrazują problem. Czy po opisie ktoś ma jakieś propozycje gdzie dalej mogę szukać rozwiązania?

Polecam to małe pobrane na pulpit. Po otwarciu, na mwsnap.exe zajeżdża się myszą i wybiera z prawokliku, przypnij do meny start. Potem ikonę z menu start przesuwa się na pasek szybkiego uruchamiania. Można ustawić folder domyślny obrazy, automatyczny zapis według nazwy, ze zmieniająca się liczba kolejną, oraz od razu np zapis do .jpg. To bardzo stabilny programik. http://portable.info.pl/mwsnap-portable/