Zwieszanie się XP podczas uruchamiania


(Grzywaczewski) #1

Witam

jeśli komputer jest podłączony kablem sieciowym to wcale sie nie uruchamia (podczas ładowania w pewnym momencie się zawiesza i tyle) podczas odpalenia w trybie awaryjnym lub po odłączeniu był komunikat o braku w program files/... pliku ibm00002.exe, po przeczesaniu rejestru (regedit) i wpisaniu w shell explorer.exe po odpaleniu komputera bez podłączonego kabla nie wyskakuje ten komunikat - ale po podłączeniu kabla komputer znowu się wiesza ;(. Przeskanowanie kasperskim jak i masą innych różności (oto link z moim postem w innym dziale http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 35#1248135) nic nie wykryło ;( - może ma ktos jakiś pomysł?.


(Cooldawid) #2

Spróbuj ustawić w biosie żeby system ładował się w pierwszej kolejności z dysku twardego.


(Grzywaczewski) #3

Nie wiem co to ustawienie ma zmienic - ale jest przestawione, że ma się ładować z dysku (było z CD) i dalej to samo ;( - nie jest to wina, że stara się załadować system z sieci - bo podczas pracy systemu i podpięcia sieciówki też się wiesza ;(. Kabel jest wymieniony i nic nie pomogło, zmniejszenie prędkości ze 100 na 10 też nic nie dało ;( - pobawie się jeszcze sieciówką i zobaczę.

Złączono Posta : 10.09.2007 (Pon) 12:53

Dzięki za zainteresowanie, ale zamykam temat :wink: - po przemówieniu "siłowemu" do sieciówki wszystko gra :wink:. Najprawdopodobniej była trochę wypięta - ale po podłączeniu kabla dioda się zapalała ;(. Narazie wszystko działa.

Złączono Posta : 10.09.2007 (Pon) 13:48

-------------------------

Chyba niestety za szybko się pochwaliłem - teraz strasznie muli ;( - szukam dalej ;(

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 8:36

Dzięki - wymieniłem sieciówkę i chodzi OK :wink: