Zwieszenie komputera, powody i skutki

Witam!!

Temat stworzyłem dla zaspokojenia własnej ciekawości, dlatego umieszczam go w tym dziale. Otóż, ściągam dwie dystrybucje Linuksa, openSuse i KateOS, przez torrenta. Zostawiłem ostatnio komputer na noc, żeby mi się fajnie na rano już pobrało. Ale rano zauważyłem, że nie wiele po moim pójściu spać komputer się zwiesił, tzw. jednostka pracowała, ale system nie odpowiadał (m.in. kursor nie poruszał się).

I mam z tego powodu dwa pytania:

  1. co mogło spowodować takie zawieszenie? [komputer jest świeżo po formacie (Windows XP Pro SP2), wszystkie aktualizacje są na bieżąco instalowane, czynności typu skanowanie antywirusowe, defragmentacja itp. są regularnie co tydzień robione, na pewno nie przegrzewa się (max temp. procesora to 39*C, Athlon XP 2000+ @1874MHz)],

  2. czy w jakiś sposób komputer przez tą zwiechę mógł być zagrożony ze strony np. wirusów itp.?

Z góry dziękuję

POZDRO :twisted:

Od strony sprzętu może je powodować słaby zasilacz.

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

jeśli masz któryś ze złych, zmień na któryś z dobrych

Heh, no niestety firmy mojego zasilacza (Deer) nie ma na żadnej z list, ale z pewnością do najlepszych on nie należy. Przez 5 lat użytkowania tego komputera nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby w taki sposób się zawiesił i jak narazie to nie powtórzyło się. A mogą być jakieś skutki tego zawieszenia??

Dziękuję :slight_smile: