Zwięszkający się samoczynnie kontrast, jasność?

Witam, problem dotyczy Laptopa HP G62, jest na nim Windows 7, od jakiegoś miesiąca zaczął “migać” czyli na kilka sekund zwiększa się kontrast albo też jasność, jak tylko się to pojawiło to zrobiłem screen’a lecz po wklejeniu obraz wyglądał normalnie, nie był zmieniony. Więc to chyba nie jest wina oprogramowania. Byłem z nim w sklepie gdzie go kupiłem bo mam jeszcze gwarancję chociaż już krótko i chce to naprawić. Od sprzedawcy dowiedziałem się, że mogę oddać na gwarancje ale może to nie być wina sprzętu a systemu i serwis od razu to naprawi za spore pieniądze, kiedy mogę to sam zrobić. Powiedział również, że sam może zobaczyć co z tym jest i gdy odebrałem to mówił, że znalazł jakąś opcję w Win7 pod tytułem “Zezwalaj aplikacjom na zmianę kontrastu” i dodał, że już nie powinno się to pojawiać. Jednak problem pozostał. Jeśli ktoś miał podobny przypadek lub wie czego to może być wina niech napisze, z góry dziękuję. Każda pomoc będzie przydatna. Czekam na propozycje.

Kontrast zmienia się w trakcie użytkowania laptopa?? czy jak stoi bezczynnie??

Być może funkcja oszczędzania energii jest włączona która zmniejsza podświetlenie.

Uruchom jakiegoś botowalnego linuxa z płyty np mint lub ubuntu i po testuj.

Zmienia się podczas użytkowania laptopa, dziś się dowiedziałem, że może pomoc update BIOS’u lub karty graficznej, wprowadziłem zmiany i jak do tej pory jest dobrze.

To raczej monitor, a w jakich okolicznościach się zmienia, przy uruchamianiu jakiegoś konkretnego programu? czy może samoczynnie, bez względu czy system jest uruchomiony, i żaden program w tle nie pracuje? A może to być wina złych parametrów rozdzielczości. Jaki to monitor ? Czy nowy, czy używany, ile ma latek ?

Tylko przy przeglądaniu internetu Chromem ale i czasem wracałem do pokoju gdzie komputer już pracował i miał już na sobie "jasną łatkę’’. Monitor taki jak od nowości. Jak na razie problem się nie pojawia.

Jeśli się pojawi prosiłbym zdjęcia dla porównania najpierw zrobione jakimś aparatem i wrzucone i w tym samym momencie prtintscreen i wrzucić na forum