Zwis systemu na ekranie powitania

Witam mam problem, znajomy dał mi laptopa bym spróbował go naprawić.Problem polega na tym że system strasznie długo się ładuję i później zwiesza się na ekranie powitalnym.Uruchamia się przez system awaryjny, próbowałem przez windowsowskie przywracanie systemu go uruchomić, ale to też nic nie daje.Skanowałem go antywirem znalazło parę wirusów lecz wsadziłem je do kwarantanny. Dziwne jest jednak to że gdy pojawia się ekran powitania i następuję zwis to po ok 1 minucie cały ekran staje się biały i nic nie widać. Nie mam możliwości podpięcia go do internetu.

Skoro odpala się tryb awaryjny to najpewniej winny jest jakiś wadliwy program w autostarcie lub nieodpowiedni sterownik. Zacznij od wyłączenia wszystkiego co zbędne z msconfig.

Mnie wygląda to na konflikt sprzęt-oprogramowanie

  • a może ten anajomy (w przypływie geniuszu) doinstalował sobie jekis ster do grafy

sprawdź everest’em co jest w środku i zobacz jakie programy/sterowniki tam są zainstalowane

A jak ekran staje się biały to gdy podłączysz zewnętrzny monitor to na nim jest taki sam obraz?

Jak poprzednicy,spróbuj zmienić stery do grafy.