Zwis XP podczas ładowania

Podczas ładowania systemu po oknie z paskiem postępu pojawia mi się ekran z napisem Microsoft Windows XP i dalej nie chce ruszyć. Nie działa klawiatura, ale kursorem myszki mogę ruszać.

Podobnie jest w trybie awaryjnym.

Jest na to rada, oprócz format c: ?

Też to miałem dawno temu. Nie znałem przyczyny. Chyba tylko format i reinstalacja systemu. Mi tylko to pomogło.

Zobacz czy jakiś klawisz na klawiaturze się nie zablokował w pozycji wciśniętej ja tak miałem wczoraj , nie odskoczył Ctrl po wciśnięciu i komputer troszkę wariował przy ponownym uruchomieniu i też oprócz ruszania kursorem myszki nic nie można było zrobić .

To musi być coś z windą. Wszystkie peryferia podłączam do drugiego kompai wszystko jest ok.

Z Windą albo ze sprzętem.

Jeśli winda to opcja naprawy z płyty instalacyjnej lub całkowita reinstalka. A jeśli sprzęt to sprawdź pamięci np. memtestem, zobacz też na kondensatory czy nie są rozlane lub spuchnięte. Odłącz wszystko co możesz i sprawdź jak się zachowuje.

Napisz jakie efekty.

:arrow: czy dodawałeś nowy sprzęt :?:

:arrow: wejdź do konsoli odzyskiwania i komenda chkdsk /r

:arrow: odłącz możliwy sprzęt, pozostaw tylko karte graficzną, klawiaturę a pozostałość odłącz

:arrow: czy komputer był podkrecany :?:

:arrow: sprawdź w BIOS’ie teperature

Czy na początku właczania kompa, komputer pomyślnie przechodzi test POST

Sprzętu nowego nie dodawałem, kompa nie podkręcam, temperatura OK, komputer przechodzi POST, a po odłączeniu zbędnych peryferii zachowywał się tak samo czyli ZWIS.

Odpaliłem naprawę systemu z instalki i jak na razie jest w porządku.