Zwolnienie lekarskie a wycieczka szkolna

Witam.

Nie mam pojęcia gdzie napisać, dlatego wybrałem to miejsce.

W poniedziałek zwichnąłem palec u stopy. Mam założony gips na 10 dni (środa). Dostałem zwolnienie lekarskie na ten czas.

Palec nie boli, zastanawiam się nad zdjęciem gipsu i założeniem w zamian innego usztywnienia tak abym mógł normalnie chodzić.

Na najbliższą niedziele zaplanowana jest wycieczka klasowa na która zamierzam pojechać. Niestety zwolnienie lekarskie jest już w szkole.

W związku z tym mam pytanie. Czy podczas okresu zwolnienia szkoła może zabrać mnie na 3 dniowy wyjazd?

Myślę, że gdybym poinformował lekarza który mnie przyjmował o wycieczce, nie miałby przeciwwskazań ponieważ przy takich urazach najczęściej stosuje się mniej uciążliwe usztywnienia niż szyna gipsowa. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy skrócenie czasu usztywniania palca gipsem może pociągnąć za sobą jakieś powikłania? Zaznaczam, że mam zamiar przez kilka dni używać innego usztywnienia.

Wszystko zależy od regulaminu szkolnego.

W mojej szkole, gdy ktoś zwolnienie lekarskie, to wtedy rodzic musi wyrazić pisemną zgodę na uczestniczenie w wycieczce, na WF-ie itp., więc przypuszczam, że w Twojej może być podobnie.

Jednak w przypadku uszkodzeń ciała (bo do takiej kategorii się to zalicza) może być potrzebna opinia/zgoda lekarza. :slight_smile:

u mnie tez jest tak samo jak napisał free_roscoe , jak rodzice sie zgodzą to szkoła nie powinna mieć nic przeciwko

to moze zamiast pisac tutaj zapytasz po prostu lekarza i dyrekcje szkoly i bedziesz mial jasno postawiona sprawe zamiast przypuszczen roznych osob