Zwolnienie miejsca na dysku C

Witam. Chciałabym zwolnić miejsce na dysku C w folderze “Windows”. Nie wiem czy cokolwiek mogę z tego folderu usunąć. Zajmuje on 9,21 GB/ 20,4 GB Wydaje mi się, że to całkiem sporo. W innych folderach nic więcej już nie mogę usunąć. Mam same najpotrzebniejsze rzeczy. Dodatkowo jest problem z wyświetlaniem się miejsca. Szukałam w necie i jak widać nie tylko ja mam ten problem. W właściwościach innego folderu (na tym samym dysku) jest napisane, że ma 6,15 GB. A po wejściu w folder, zaznaczeniu plików w właściwościach jest już, że ma 2,31 GB Nie mam żadnych ukrytych plików, sprawdzałam.

Zawartość folderu “Windows\Temp” można ma pewno usunąć. Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

ale pewnie są pliki windowsa

opcje folderów -> odznaczasz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego->ok->

i wtedy se sprawdź

a masz system 64 biotwy

Odkurzacz

to jest program który usunie wszystkie kopie zapasowe i inne niepotrzebne pliki z windowsa uruchom także inne moduły

można usunąć wszystkie skórki zawsze parę mega będzie

ale to jest 7 więc będzie trochę miejsca zajmować a tym bardziej jeśli jest to 64bitowa wersja

zgaduje że masz dysk 20gb i dlatego chcesz oszczędzać

kup nowego nie oszczędzaj nie będziesz musiał przeinstalowywać komputera ani nie robić kopi partycji po prostu dodasz podłączysz nowy dysk i po problemie instalować będziesz i tamtym dysku a nie tu

Witam

Mi 20 GB z hakiem sam win 7 x64 zajmuje, a co dopiero reszta. Rada, to jak powyżej: program Odkurzacz, również CCleaner i kupno większego dysku, jako podstawa w ogóle do dalszej pracy. Pozdro :slight_smile:

Jak na razie samo odznaczenie ukryj chronione pliki systemu operacyjnego zwolniło mi ok. 3 GB :slight_smile:

System mam 32 bitowy. Przy instalowaniu windowsa przydzielałam miejsce na dysku i na inne przypadło po prostu więcej. Będę musiała to kiedyś zmienić. Zastosuje te programy. Dzięki za pomoc.

Hmm, możesz też przenieść niektóre rzeczy na inną partycję. Np. pulpit, moje dokumenty, muzyka, itp

Wybacz, ale to jakaś wierutna bzdura. Po prostu nie ma takiej możliwości, żeby samo odznaczenie tej opcji odzyskało choćby 1 bajt. (chociaż… biorąc pod uwagę, że informacja o tej funkcji może być zapisana w rejestrze na więcej niż jednym bicie, to odzyskanie 1 bitu jest jeszcze jakoś tam możliwe, ale nie więcej).

Możesz wyłączyć przywracanie systemu, hibernację, usunąć pliki tymczasowe, przenieść pamięć podręczną na inną partycję, przejrzeć katalog Program files i usunąć zbędne pakiety językowe poszczególnych programów (bo po co ci np język arabski w gimpie?), usunąć kopię zapasową plików z service packów i innych poprawek…

Też tak myślę, kamil_w :smiley: . Ewentualnie, ręcznie ustawić plik wymiany, poprzez zmniejszenie go, jak da rade. Pozdro :slight_smile:

Ustaw plik wymiany na innej partycji(nic nie przyśpieszy startu,bo masz jeden dysk twardy) i ustaw rozmiar niestandardowy[ok.1,5 razy więcej niż masz pamięci ram.Na C zrób ,bez stronicowania.Przywracanie ustaw w wielkości ok.0,5-1Gb-wystarczy.CCleaner plus zainstaluj dodatek http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer, … 20019.html -poprawia możliwości cleanera.Polecam także do instalacji Sunrise Seven.Dobry defragmentator-np.O&O i pełna defragmentacja[dobry jest też Smart Defrag 2 od IOBit]http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html

Aha-przenieś na inną partycję pobieranie,muzykę,filmy,obrazki itp.Zrób sobie osobne foldery dla przeglądarki-ek ,unikniesz bałagabu.

Instalacja programów na C-polecam sprawdzać szczegóły co się instaluje[pewne elementy są zazwyczaj zbędne].Usuwanie programów poprzez Revo Uninstaler-jest też wersja portable na stronce producenta.Pozdrawiam.

mozesz usunąć punkty przywracania systemu pozostawiając tylko najnowszy.Zyskasz w ten sposób sporo miejsca :

Usuwanie punktów przywracania

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania z wyjątkiem najnowszych, wykonaj następujące kroki:

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Mój komputer.

Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, na którym chcesz zwolnić miejsce, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

Kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij przycisk Oczyszczanie dysku.

Kliknij kartę Więcej opcji, a następnie w obszarze Przywracanie systemu kliknij przycisk Oczyść.

Kliknij przycisk Tak, aby usunąć wszystkie (z wyjątkiem najnowszych) punkty przywracania.

Kliknij przycisk OK, kliknij przycisk Tak, aby kontynuować operację, a następnie kliknij przycisk OK.

W CCLeanerze jest zakładka punkty przywracania-usuwanie.Mieści się w Narzędziach.

jak będziesz chciał przenieść wolne miejsce to polecam program

EASEUS Partition Master

zmniejszasz partycje i przesuwasz tak żeby puste było po stronie c: później klikasz na c i rozciągasz

to tak w skrócie