Zwolnienie miejsca na dysku C

(Magda4571) #1

Witam. Chciałabym zwolnić miejsce na dysku C w folderze "Windows". Nie wiem czy cokolwiek mogę z tego folderu usunąć. Zajmuje on 9,21 GB/ 20,4 GB Wydaje mi się, że to całkiem sporo. W innych folderach nic więcej już nie mogę usunąć. Mam same najpotrzebniejsze rzeczy. Dodatkowo jest problem z wyświetlaniem się miejsca. Szukałam w necie i jak widać nie tylko ja mam ten problem. W właściwościach innego folderu (na tym samym dysku) jest napisane, że ma 6,15 GB. A po wejściu w folder, zaznaczeniu plików w właściwościach jest już, że ma 2,31 GB Nie mam żadnych ukrytych plików, sprawdzałam.

(Adam Bialek) #2

Zawartość folderu "Windows\Temp\" można ma pewno usunąć. Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

(pawcio1212) #3

ale pewnie są pliki windowsa

opcje folderów -> odznaczasz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego->ok->

i wtedy se sprawdź

a masz system 64 biotwy

Odkurzacz

to jest program który usunie wszystkie kopie zapasowe i inne niepotrzebne pliki z windowsa uruchom także inne moduły

można usunąć wszystkie skórki zawsze parę mega będzie

ale to jest 7 więc będzie trochę miejsca zajmować a tym bardziej jeśli jest to 64bitowa wersja

zgaduje że masz dysk 20gb i dlatego chcesz oszczędzać

kup nowego nie oszczędzaj nie będziesz musiał przeinstalowywać komputera ani nie robić kopi partycji po prostu dodasz podłączysz nowy dysk i po problemie instalować będziesz i tamtym dysku a nie tu

(Tom837) #4

Witam

Mi 20 GB z hakiem sam win 7 x64 zajmuje, a co dopiero reszta. Rada, to jak powyżej: program Odkurzacz, również CCleaner i kupno większego dysku, jako podstawa w ogóle do dalszej pracy. Pozdro :slight_smile:

(Magda4571) #5

Jak na razie samo odznaczenie ukryj chronione pliki systemu operacyjnego zwolniło mi ok. 3 GB :slight_smile:

System mam 32 bitowy. Przy instalowaniu windowsa przydzielałam miejsce na dysku i na inne przypadło po prostu więcej. Będę musiała to kiedyś zmienić. Zastosuje te programy. Dzięki za pomoc.

(A Florczyk) #6

Hmm, możesz też przenieść niektóre rzeczy na inną partycję. Np. pulpit, moje dokumenty, muzyka, itp

(kamil_w) #7

Wybacz, ale to jakaś wierutna bzdura. Po prostu nie ma takiej możliwości, żeby samo odznaczenie tej opcji odzyskało choćby 1 bajt. (chociaż... biorąc pod uwagę, że informacja o tej funkcji może być zapisana w rejestrze na więcej niż jednym bicie, to odzyskanie 1 bitu jest jeszcze jakoś tam możliwe, ale nie więcej).

Możesz wyłączyć przywracanie systemu, hibernację, usunąć pliki tymczasowe, przenieść pamięć podręczną na inną partycję, przejrzeć katalog Program files i usunąć zbędne pakiety językowe poszczególnych programów (bo po co ci np język arabski w gimpie?), usunąć kopię zapasową plików z service packów i innych poprawek...

(Tom837) #8

Też tak myślę, kamil_w :smiley: . Ewentualnie, ręcznie ustawić plik wymiany, poprzez zmniejszenie go, jak da rade. Pozdro :slight_smile:

(Marek Krakus) #9

Ustaw plik wymiany na innej partycji(nic nie przyśpieszy startu,bo masz jeden dysk twardy) i ustaw rozmiar niestandardowy[ok.1,5 razy więcej niż masz pamięci ram.Na C zrób ,bez stronicowania.Przywracanie ustaw w wielkości ok.0,5-1Gb-wystarczy.CCleaner plus zainstaluj dodatek http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer, ... 20019.html -poprawia możliwości cleanera.Polecam także do instalacji Sunrise Seven.Dobry defragmentator-np.O&O i pełna defragmentacja[dobry jest też Smart Defrag 2 od IOBit][http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html](http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html)

Aha-przenieś na inną partycję pobieranie,muzykę,filmy,obrazki itp.Zrób sobie osobne foldery dla przeglądarki-ek ,unikniesz bałagabu.

Instalacja programów na C-polecam sprawdzać szczegóły co się instaluje[pewne elementy są zazwyczaj zbędne].Usuwanie programów poprzez Revo Uninstaler-jest też wersja portable na stronce producenta.Pozdrawiam.

(Bogdan Grzegorzewski) #10

mozesz usunąć punkty przywracania systemu pozostawiając tylko najnowszy.Zyskasz w ten sposób sporo miejsca :

Usuwanie punktów przywracania

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania z wyjątkiem najnowszych, wykonaj następujące kroki:

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Mój komputer.

Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, na którym chcesz zwolnić miejsce, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

Kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij przycisk Oczyszczanie dysku.

Kliknij kartę Więcej opcji, a następnie w obszarze Przywracanie systemu kliknij przycisk Oczyść.

Kliknij przycisk Tak, aby usunąć wszystkie (z wyjątkiem najnowszych) punkty przywracania.

Kliknij przycisk OK, kliknij przycisk Tak, aby kontynuować operację, a następnie kliknij przycisk OK.

(Marek Krakus) #11

W CCLeanerze jest zakładka punkty przywracania-usuwanie.Mieści się w Narzędziach.

(pawcio1212) #12

jak będziesz chciał przenieść wolne miejsce to polecam program

EASEUS Partition Master

zmniejszasz partycje i przesuwasz tak żeby puste było po stronie c: później klikasz na c i rozciągasz

to tak w skrócie