Zwolnienie pracy kompa - logi hijack + silent

od jakiegos czasu komp zaczal spowalniac. dluzej startuje, przy zamykaniu też muli, wszystkie aplikacje straciły na prędkości tak jakbym przesiadł sie z motoru na rower…

Proszę o sprawdzenie loga z hijack i silent runners w celu wykluczenia wszelkich nieprawidłowości.

dzieki za pomoc i wszelkie uwagi. pozdro

eeeh… wiesz co… teraz to jest już mega zabawa. Przede wszystkim masz tam za dużo rzeczy powrzucanych. Ja mam max 40 procesów co i tak jest już dla mnie dużo. :o

Zrób sobie przede wszystkim format c. Potem poradziłbym Ci zainstalować sobie tak: Comodo Antivirus, Comodo Firewall i Comodo Antispam dostępne na http://www.comodo.com. Są to bezpłatne rzeczy więc nie ma się czego bać. Programy będą się tylko potem pytać o kody licencyjne, na stronie przy ściąganiu wystarczy, że podasz przy danym produkcie imie i maila i kod zostanie właśnie tam przesłany.

Co do spyware etc. to polecam Ci taki duet AdAware i Spybot Search & Destroy przy czym w tym drugim włącz sobie opcję aktywnej ochrony “teatimer” czy jakoś tak, dzięki temu przy jakichkolwiek zmianach w rejestrze będziesz informowany i pytany czy wyrazić na to zgodę.

Co do bezpieczeństwa to zapewne na swoim koncie masz administratora. Poleciłbym Ci zmienić to konto na użytkownika, dzięki temu ew. osoby, które przejmą Twój komputer nie będą miały praw administratorskich. A jak będziesz chciał uruchomić aplikację, która wymaga administratora to klikasz tylko na niej prawym przyciskiem myszy i dajesz uruchom jako, resztę myśle, że będziesz wiedział jak zrobić :wink:

No i mam nadzieje, że nie korzystasz z IE (Internet Explorer), a jeżeli tak to radzę jak najszybciej się przerzucić na Firefox’a :wink:

Radziłbym też trzymać na pulpicie większy porządek, dzięki temu komp zawsze będzie się włączał choć troszkę szybciej, ale to zawsze coś. Jan p. mam na pulpicie tylko Moj Komputer, Moje dok., Miejsce sieciowe, kosz i przeglądarkę. A jeżeli nie możesz obejść się bez skrótów to polecam Ci ten programik - mnie bardzo pomógł uporządkować miejsce na pulpicie ;): http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=58&id=1993

Pozdrawiam :wink:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Usuń kosmetycznie wpis HJT jeśli będzie.

Proponuję przeczyścić rejestr ponieważ masz wiele pustych kluczy, opis.

Masz zainstalowane dwa programy antyvirusowe - bardzo zasobnego nortona oraz avasta. Nie jest to zalecane dlatego jednego z nich usuń.

Przejrzyj: