Zwolnienie pracy PC-ta

Bo objawy na to wskazują - co nie znaczy, że mam na 100% rację.

Możesz zacząć od podmiany płyty głównej jak chcesz?

Może zasilacza,inne?

1 polubienie

Dodam jeszcze, że wymieniałem cooler karty grafiki i miała zwykle około 100 stopni i się bardzo przegrzewała. Może być uszkodzona, czy nie?

Jasne i to powinieneś już dawno napisać.

1 polubienie

Czyli karta?

Myślałem, że to nie ma takiego wpływu, przecież działa.

Napisałem.

1 polubienie

Co miałeś na myśli? Że karta jest uszkodzona/

To podstawowa informacja, która w tym wypadku wskazuje prawdopodobne uszkodzenie karty grafiki.

1 polubienie

Ale czemu podczas “tych” zwiech w Far Cry’u to piszczenie przy procesorze się bardziej natęża?
I te zwiechy są winą karty?

Pisząc nie naprawisz kompa - trzeba sprawdzić i tyle i nie ma innej opcji.

Możliwe, że przy zawieszeniu CPU wchodzi na max obroty i pobiera max prądu z zasilaczy impulsowych CPU, a te zaczynają bardziej piszczeć.

Wrzuć ten test z Aidy 64 - najpierw bez karty grafiki z 30 minut i zobacz, czy OK, potem dołóż test GPU i test i zobacz,co się dzieje?

1 polubienie

Dodam jeszcze coś, próbowałem podkręcać tą grafikę tak by było trochę więcej FPS w grach. I tak dostałem, więcej FPS, ale za to zwiechy zaczęły pojawiać się częściej, gdy całkowicie obniżyłem taktowanie rdzenia i pamięci karty zwiechy całkowicie ustały, lecz pojawiła się mała liczba FPS.
Wiesz, niestety na chwilę obecną nie mogę przetestować innej karty, lub sprawdzić mojej na innym kompie. Mam inny komp, ale prawdopodobnie ta karta nie znajdzie swojego położenia na płycie.
Piszę tyle, ponieważ chcę sobie uświadomić na czym stoję i co muszę wymienić w tym komputerze.

Dobra, to zaczynam robić testy. Wyśle Ci potem sreeny z testów.

Zrób to i zainwestuj w inną kartę grafiki - przyjemności wymagają nakładów finansowych.

1 polubienie

Wiadomo, ok. Jak się skończę te testy to wyśle Ci screeny.

Zakończyłem już skany, oba praktycznie w ogóle się nie różnią. Zauważyłem, że podczas skanu nie ma takowych odgłosów jak podczas gry we Far Cry’a 2. Mimo, że procesor jest całkowicie obciążony.
A test z obciążonych GPU też nie generuje w ogóle odgłosów, więc jest to wina karty? Wpadłem na pomysł pobrania jakiegoś benchmarka karty i sprawdzenia, czy te odgłosy podczas testu występują.
Co o tym myślisz?


Zrobiłem benchmark za pomocą FunMark’a i, gdy karta jest maksymalnie obciążona wraz z procesorem w okolicach CPU słychać dziwne jakby “piski” natomiast, gdy jest obciążony sam procesor nic nie słychać, czyli jest to wina karty?

A inne gry jak działają?

Tak samo jak Far Cry, ale zależy na jakiej grafice.

Wiesz, niska albo wysoka itp.

Ale martwią mnie artefakty z integry.