Zwolnil mi internet! pomocy


(Pltomuk) #1

witam wszystkich uzytkownikow,mam problem-wczoraj formatowalam kompa wczesniej mialam viste ale wolalam wrocic do xp,predkosc mojego lacza to 2mb ale w mam podloczony router i dziele go jeszcze z dwoma osobami jednakze przed formatowaniem moj internet byl conajmniej dwa razy szybszy niz teraz( okolo 450kb )nie mam pojecia czemu tak sie stalo.prosze pomocyyyyyyyyyy :lol:


(Loczek__16) #2

Może na tamtych komputerach uruchomiony jest jakiś program typu P2P,niekoniecznie na obydwóch :slight_smile:


(Pltomuk) #3

moze i jest ale wczesniej tez byl napewno uzywany i bylo ok


(Loczek__16) #4

Jak możesz to sprawdź to bo być może to jest przyczyną,proponowałbym ustawić bezpośrednio w tym programie limit max. prędkości pobierania na obydwu komputerach,wtedy każdy bedzię miał gwarantowane łącze :slight_smile:


(Pltomuk) #5

ale jak mam ten limit ustawic??


(Loczek__16) #6

To zależy od programu/-ów jakich używasz,możesz napisać jakie to są programy wtedy będe mógł cos powiedziec :stuck_out_tongue:


(Pltomuk) #7

a wiec sprawa wygloda tak,za ja mam router podloczony bezposrednio do kompa,a pozostali maj droga radiowa z mojego routera,wiec tu nie chodzi o zadne programy przeciez, :lol:


(Pltomuk) #8

a zprogramow obciazajacych neta to mam tylko anty wirusa(avast)


(Loczek__16) #9

niewiem czemu ale nie dochodzą do Ciebie moje PW więc jak możesz to odezwij sie na moje gg,masz w profilu :slight_smile:


(Apdjs) #10

chodzi tu właśnie o programy P2P, one dość obciążają sieć a wy korzystacie z jednego łącza, tylko że podzielonego. Jak na jednym z kompów będzie chodził jakiś program np. uTorent. BitComet lub inny i będzie ściągał z dużą szybkością to równocześnie pozostałe dwa kompy będą miały zwolniony net.

Przetestuj łączę na

SpeedTest2

albo

SpeedTest


(Frog) #11

moniczka27 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif