Zwolnione działanie komputera przy Ubuntu 12.04 64bit

Procesor: Pentium® Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz × 2

Ram: 4GB

Karta Nvdia GeForce GT 220

 

Wersja 32 bitowa chodzi jak błyskawica, a niektóre działania są strasznie wolne przy wersji 64bitowej (np uaktualnienie oprogramowania i czuć spowolnienie całego systemu w stosunku do 32bit).

 

Czym to jest spowodowane? Podobno wersja 64 bitowa każdego systemu powinna szybciej chodzić z tego co słyszałem?

Niedopracowane ubuntu w wersji 64bit?

 

Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

 

 

No właśnie podobno 64bit powinno działać sprawniej. Nawet na forum Ubuntu ostatnio o tym była dyskusja, wszechwiedzący admini uparcie twierdzą, że 64bit musi być szybsze. A w praktyce użytkownicy z komputerami pokroju  c2d widzą sporą różnicę na korzyść 32bit. Sam też używam c2d e6400 z 4GB ramu i używam obecnie wersji 32bit, bo 64bit to jakaś tragedia w używaniu. Wyraźnie wolniejsze u w Unity i w KDE. Mate czy Xfce już nie widać tego. Pantheon używam od początku 32Bit więc nie wiem,  ale to też małe wymagania ma.

 

Może na sporo szybszych i dużo nowszych technologicznie procesorach to rzeczywiście działa lepiej, ale na sprzęcie z przed paru lat niestety nie. Przynajmniej w jakiejś części przypadków.

Dziękuje za dopowiedź. :slight_smile:

Używasz sterownika grafiki od producenta czy otwartego?

Rekomendowany w Sterownikach Własnościowych.

 

To już bez znaczenia, nie jestem hobbystą “grzebania” w systemach. Ale dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy w rozwiązaniu problemu.