Zworki na HDD

Witam! Jak mają być ustawione zworki na dyskach? Mam podpięte 2 dyski do jednej taśmy i na tym głównym mam Wina a na drugim nie.

Na tym dysku gdzie masz windowsa daj zworki na master a na tym drugim na sleave oczywiście jeśli są to dyski ATA bo na SATA 2 nic nie musisz przestawiać :stuck_out_tongue:

No wiem ale ten master mam firmy WD o pj. 80 gb a drugi Maxtora 40 gb i mają inne układy tych zworków. Na Wd (na naklejce pisze) mam takie opcje:

Slave; Master w/ Slave Present; Single or Master; i jeszcze jakieś Jumper Settings :shock:

Na Maxtorze niestety nic nie pisze :frowning: Jest mniej tych szeregów niż w WD.

Na którym masz Winde?

Inne układy zworek? Ale chodzi generalnie o to, żeby dysk był czytany jako Master, bądź slave - czyli ustawiasz właściwie elektornike.

Jeden na Master jak na naklejce/intrukcji, drugi na slave jak na nakljce/instrukcji

Ale drugi nie ma naklejki i jest mniej zworek na tym drugim i nie wiem któr tam są slave :frowning:

nie ma podpisane na plastiku otaczającym porty? SL=slave, MA=Maste, CS=Cable Select

Właśnie zauważyłem małą tabelkę na maxtorze i tam jest wszystko.

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 13:40

Mam jeszcze jedno pytanie: jak włączam kompa to mi się pokazuje kreator dodawania nowego sprzętu i chce się intalować jakiś Kontroler hosta SCSI/RAID. Dzieje się tak przy każdym zalogowaniu. Jak klikne na instalowanie to pokazuje mi się błąd sterowników. Jak się już niby zainstalują to pokazują mi się napędy wirtualne z obrazami zamontowanymi przez Deamona. Jeżeli ustawie Daemona na startowanie z systemem to pokazuje się błąd. O co w tym chodzi? Czy to jest wina tych 2 dysków?

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 13:42

co to jest Cable Select?