Zworki

Mam procesor Celeron II 800Mhz. Czy żeby wsadzić Pentium III 1000Mhz musze zmieniać jakieś zworki na płycie głównej ?

EDIT: Domyślam już się, że tak dzięki wyszukiwarce, ale mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźćinformacje jak je przestawić ? tzn na które miejsca moja płyta główna to MSI MS-6368

EDIT2: Nie , Nie ma instrukcji :stuck_out_tongue:

Jeżeli dobrze myślę przełącznik ten ma służyć do zmiany czestotliwości procesora, pentium jest na 133 a celeron na 100.

Poszukaj jakiegoś “pstryczka” który można przesunąć. (nie jestem pewny że to tak właśnie na płytach MSI wygląda)

hmmm pstryczka żadnego nie ma :slight_smile:

PS. Moja płyta obsługuje z tego co czytałem FSB 66/100/133mhz

Nie wszystkie płyty ustawia się zworkami. Twoja może ich nie mieć. Więc poszukaj ustawień w BIOS-ie.

Posiłkuj się książeczką, dołączoną do płyty albo znajdź w sieci manuala do Twojej płyty. Tam powinien być opisany i BIOS tej płyty wraz z funkcjami.

Skoro obsługuje 66/100/133 to musi być “pstryczek” lub zworki poszukaj dobrze na płycie może tam znajdziesz opis FSB.Tak było w moim przypadku że na samej płycie znajdowały sie wszystkie opisy do taktowania. :szukaj:

POZDRAWIAM

P.S

Dodre światło i szkło powiększające czasem rozwiązują problem

:D/

Skoro nie ma to spróbuj tak jak pisze squeet wejdź w ustawienia BIOS ( przy starcie kilkarotnie wciskaj klawisz DEL) znajdź zakładkę typu CPU Frequency i tam spróbuj zmienić ze 100 na 133.

Jaki to procek.

Bo były 10 x 100 = 1000 i 7.5 x 133 = 1000

Zobacz opis na procku.

Zworki lub bios i przestawiasz tylko magistralę FSB na 100 lub 133.

Jaka to rewizja tej płyty - poczytaj manual wszystko pisze.

http://www.msi.com.tw/program/products/ … php?UID=21

JNJN --> przy włączeniu kompa pisze mi 800mhz 8x100

Bo teraz masz Celerona 800 mnożnik 8 x FSB 100 = 800