Zwrot telefonu kupionego przez allegro

Witam.

Sprawa opisana w dziale telefonów.

Kupiłem telefon, który został do mnie wysłany 17, zamówiony 16 maja. Dziś mamy 25.

Telefon używany, sprzedany przez osobę prywatną. Cały problem polega na tym, że każda bateria trzyma ok. 20 godzin, fakt, przy 2 godzinach rozmów, ale bez BT, UMTS i korzystania z aplikacji.

Chciałbym oddać telefon, wiem, że jest taka możliwość (do 10 dni). Czyli wygląda na to, że dzisiaj jest ostatni dzień. Tak?

Jak to wszystko załatwić? Najpierw kasę on wysyła, czy ja telefon? Jak go o tym poinformować? Mail? Poprzez allegro? Czy nie przeszkadza fakt, że to osoba prywatna?

Proszę o wskazówki.

Jeżeli sprzedawca go przyjmie to będzie tylko jego dobra wola, on nie ma obowiązku zwrócić ci kasy jeżeli byłby to nowy telefon no to pewno nie ma problemu. A powiedz jeszcze co to za telefon.

skoro kupiłes telefon używany od osoby prywatnej, to prawo konsumenckie w tym wypadku nie obowiązuje - jesli przyjmie to tylko z dobrej woli.

Bateria z czasem się zużywa, więc kupując używany telefon trzeba się liczyć z tym, że akumulator może być do wymiany. Na twoim miejscu lepiej kupić nową, oryginalną baterię. Nawet nie masz pewności czy wsadzona do twojego telefonu nie jest podróbką, a sprzedawca nie zostawił sobie oryginalnej, która mu będzie pasować do innego modelu.

zależy też co to za telefon bo jednak 2 godziny rozmów swoje robi. A trzeba zdać sobie sprawę z tego że smartphony potrzebują dosyć dużo energii. A co do zwrotu to osobie prywatnej zwrócić nie możesz no chyba że pójdzie ci na rękę ale wątpię skoro dostałeś telefon w pełni sprawny.

Teraz liczy się tylko dobra wola sprzedawcy. Czas pracy na baterii zależy od sposobu korzystania z telefonu, więc trudno się na niego powoływać, tym bardziej w przypadku używanego sprzętu.

Czyli teoretycznie mogę wystawić telefon, sprzedać i odciąć się od tego całkowicie, tak? Bo telefon jest sprawny, a że przyszłemu użytkownikowi nie będzie trzymać, to już jego sprawa.

Jeśli sprzedający nie zataił ewentualnych usterek telefonu i np. napisał, że telefon ma 1 czy 2 lata to kupujący musi mieć na uwadze, że akumulator będzie krócej trzymał niż w nowym - nie ma podstaw do zwrotu czy innych roszczeń. Akumulator jest elementem, którego parametry z czasem się pogarszają.

Natomiast jeśli stan faktyczny telefonu jest inny niż w opisie na aukcji, występują jakieś usterki, których sprzedający nie wymienił to możesz mu nawet sprawę cywilną założyć :wink:

jeżeli to jest jedyna jego wada to daj spokój sprzedawcy no chyba że jakiś mało obyty w allegro to można się pobawić żeby nam coś zmniejszył cenę no ale to tylko jeśli masz na to ochotę i potrafisz dobrze “gadać” czy właściwie pisać.

W innym przypadku sprzedaj używany telefon i już jeśli ci nie odpowiada. Nikt nic nie może ci zrobić tylko dlatego że w telefonie który ma rok czy dwa bateria trzyma tak jak trzyma. Bo nawet kupując nowy telefon na baterię jest zazwyczaj tylko pół roku gwarancji. A pozatym nie podajesz modelu bo może akurat te modele z reguły krótko trzymają.

Jeśli zataisz jakąś wadę to kupiec może żądać zwrotu pieniędzy. W w/w przypadku nie ma do tego podstaw. Bateria jest i działa. Normalne jest, że z czasem się zużywa. Trzeba się liczyć, że kupując przedmiot używany nie dostanie się go w idealnym stanie, jak po wyjściu z fabryki.

ważne aby to była jedyna jego wada plus ewentualnie jakieś tam drobne ślady użytkowania. Wtedy telefon jest najbardziej ok i nigdy kupując coś takiego nie wystawił bym nikomu negatywa

OK, dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Telefon to Nokia 6120c.

A może ktoś się skusi? Full zestaw. :wink: O baterii wiecie wszystko.

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

http://allegro.pl/item1051869783_nokia_ … ld_3w.html