Zwrot towaru do sklepu

Kupiłem pokojową antene do Tv w sieci sklepów Real. Niestety antena nie daje możliwości oglądania żadnego kanału telewizyjnego.(obraz jest bardzo marny)

Czy w takiej sytuacji można zwrócić zakupiony towar?

Tak.

Ale jesteś pewien ze to antena jest winna?

Swoją drogą nawet istnieje prawo które mówi że towar można zwrócić 10 dni od daty zakupu bez podania przyczyny, ale jak to jest w Realu i “realu”, czyli podczas zakupów gdzie można produkt dosłownie dotknąć to nie wiem.

Tylko przy sprzedaży wysyłkowej.

Jeśli Real się zgodzi, antenę możesz zwrócić. Jeśli nie, nie możesz. Chyba że antena jest uszkodzona, trzeba by było sprawdzić na innej takiej samej.

A możesz wskazać odpowiedni zapis “w prawie” który o tym mówi?

Można po dotykać posmakować nawet, ale tego towaru się nie da sprawdzić czy działa i jak działa.

PS: mogła by być ewentualnie wymiana ale na coś co nie będzie bezużyteczne.

Bodajże Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów i odpowiedzialności za produkt niebezpieczny.

A sklep ma obowiązek umożliwić ci sprawdzenie, czy towar działa i jak działa. Tyle że w przypadku anteny (a tym bardziej wyrobu antenopodobnego zwanego anteną pokojową) jest to raczej niemożliwe bez zabierania jej do domu, bo w każdym miejscu będzie działać inaczej.

Nie ma prawa umożliwiającego zwrot towaru w zwykłym sklepie.

A marny obraz to nie wina anteny, tylko m.in. odległości od nadajnika, przeszkód itp. Wiadomo, że w piwnicy nie będzie tak dobrze odbierać jak na dachu, kwestie fizykalne. Może coś pomoże postawienie anteny w oknie.

Jeśli chodzi o antenę, proponuję zakup zewnętrznej. Nawet zakup szerokopasmówki i postawienie jej w mieszkaniu da lepszy efekt niż antena pokojowa.

Gdzie ewentualnie pytać z kim rozmawiać tam o tym?

Punkt obsługi klienta. Ewentualnie skierują cię do (zaproszą do ciebie) kierownika.

cholinex , jeśli to była antena do odbioru tv analogowej z powietrza to niestety to czy będziesz w stanie odbierać jakieś kanały i w jakiej jakości jest uzależnione nie tylko od anteny (nawet z wbudowanym wzmacniaczem) ale głównie od tego jak daleko od nadajnika mieszkasz oraz od siły tego nadajnika a nawet od warunków atmosferycznych - nie ma co liczyć na dobrą jakość z powietrza.

Możesz spróbować zwrócić ale to czy przyjmą zwrot będzie zależeć od dobrej woli człowieka na którego trafisz (chyba że antena faktycznie jest wadliwa).

Jeżeli zakup na odległość tj. przez internet, a także w trakcie prezentacji (grupowej, w trakcie wycieczki itp.) -jest możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

W każdym też przypadku - tak przy zakupie na odległość jak i tradycyjnym można się powołać w pewnych sytuacjach na niezgodność towaru z umową, jest na to chyba max 2 lata jeśli dobrze pamiętam.

Przy tradycyjnych zakupach jest gorzej, bo człowiek widzi co bierze, może pomacać i sprawdzić przed zakupem w sklepie. Tutaj upatrywał bym szansę jedynie w sposobie na ową niezgodność towaru z umową.

Nie w każdym, bo tylko przy sprzedaży konsumenckiej, czyli od firmy do osoby fizycznej. W pozostałych przypadkach można powołać się na rękojmię, jest to max 1 rok.

Miejscowość to Kraków NH tu raczej powinien być dobry sygnał, bo odbierają kanały na starej po giętej antenie siatkowej bez zasilacza.

Dzięki za odpowiedzi.

Spróbować można ale duże sklepy chrakteryzują się tym że nie chętnie przyjmują zwroty (tylko jeśli towar był wadliwy) a niezgodności z umową gdy produkt nie jest wadliwy to im raczej ciężko udowodnić.

Jeśli pójdziesz do punktu obsługi i od razu zaczniesz że chcesz “zwrotu kasy bo towar był nie zgodny z umową” to na 90% nic nie zdziałasz ale jak podejdziesz to tego tak że to oni są górą i wyjaśnisz im co i jak to masz pewne szanse.

Witam

Kaskę oddali od razu bez problemów bez zbędnego gadania :smiley:

Teraz mam pytanie odnośnie anteny Na terenie karkowa. W realu mówił, że wystarczy zwykła siatkowa bez zasilacza ??

Na Kraków nadajnik masz na Chorągwicy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_Kraków_Chorągwica

te kanały o mocy 200 kW i więcej na Hucie powinieneś odbierać na kawałku kabla “wtykniętym” w gniazdo antenowe :slight_smile:

Temat stary ale mam jeszcze jedno pytanko.

Jak to jest ze w TVP1-2 Odbiera dobrze a już na przykład TVN kiepsko(cienie, duchy) a sa nadawane z tego samego nadajnika (Miasto Kraków, NH )

Inna moc nadawania, inny kanał, zakłócenia. Tutaj może jeszcze dojść (nie wiem jak jest) nadawanie kierunkowe.

Co to ma wspólnego ze zwrotem towaru do sklepu?

NIC, ale sprawa się tyczy tego samego miejsca itp, a nie widziałem sensu by zakładać osobny temat.