Zwrot towaru zakupionego na allegro

Witam, jak w temacie. Poniżej opiszę sytuacje.

Parę dni temu zakupiłem na aukcji komputer. Wysłałem do sprzedającego maila z wiadomością,żeby komputer został wysłany kurierem a nie przez Pocztę Polską, sprzedawca zrobił jak uważał i komputer został wysłany przez pocztę, oczywiście wybrałem opcje,że mogłem sprawdzić zawartość paczki. Wcześniej przed odebraniem paczki wysłałem do sprzedawcy maila z zapytaniem, czy mogę w ciągu 2-3 dni sprawdzić sprzęt i jeśli w razie jakiś problemów odesłać i odzyskać pieniądze przystał na moją prośbę. Odebrałem komputer po czym się okazało,że jest dysk uszkodzony. Nie byłem w stanie określić, czy dysk jest uszkodzony na poczcie bez podłączenia do prądu, użycia oprogramowań. Po rozmowie telefonicznej sprzedawca powiedział,że nie jest to jego problem i co najwyżej może mi wysłać nowy dysk. Oczywiście nie wszystko się zgadzało z opisem i komputer nie jest w 100 % sprawny. Co mogę dalej zrobić ? Chciałbym odzyskać całą kwotę.

Masz 10 dni na zwrot towaru bez żadnego powodu. Tylko nie wiem czy się aplikuje do Twojej sytuacji…

Masz też prawo zwrotu ze względu na niezgodność towaru.

Jak ktoś myśli że nie mam racji to proszę sprostować :wink:

Też to czytałem na stronie allegro, orientuje się ktoś , czy allegro ma jakąś infolinię ?

To się tyczy wyłącznie towaru, który nie nosi żadnych oznak użycia. W przypadku fabrycznie zapakowanego komputera, te oznaki będą widoczne - choćby plomby na kartonie.

Komputer jest używany, więc mam rozumieć,że niestety,ale nie uzyskam zwrotu wkładu pieniędzy ?

Dokładnie.

wszystko zależy od woli sprzedającego bo wcale nie musi przyjąć zwrotu i zwrócić pieniędzy chyba że się na to sam zgodzi

zwrot w ciągu 10 dni bez podania przyczyny przysługiwałby ci gdybyś zakupił nowy komputer od osoby która prowadzi działalność gospodarczą poprzez opcję kup teraz

jak w aukcji było napisane że sprzęt jest sprawny 100% to reklamuj dysk skoro jest zepsuty niech naprawia albo tak jak pisałeś wymieni na inny na takie coś powinien przystąpić jeśli jest w miarę uczciwy