Zwykły crash systemu, czy problemy ze sprzętem

No więc tak, kilka razy w dniu zdarzy się taki “crash” (nie wiem jak to określić), że przez chwilę ekran robi się niebieski (2 sekundy), a potem czarny i tak już zostaję. W tym właśnie momencie nic nie mogę zrobić, jedyne wyjście to restart. Czym to może być spowodowane, czy może to wynikać z jakiś problemów ze sprzętem?

Podaj parametry komputera tj.procesor, pamięć, płyta główna, zasilacz (producent, model) i dodatkowo zainstaluj ten program:

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

i wyślij print screeny z napięciami i temperaturą

PS.I jaki to typ komputera czy laptop czy stacjonarny?

Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

Płyta Główna: AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/

Pamięć RAM: GoodRam 2x2GB 1333MHz

Karta graficzna: Asus GeForce GTS 250 1024MB DDR3 /256bit/ HDTV HDMI, DVI

Dysk Twardy: Samsung 500GB 16MB Cache F3

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W [OCZ500SXS-EU]

Poniżej zamieszczam screena z programu HW Monitor :

32462hdinfo.png

Przy AUXTN masz strasznie wysoką temperaturę… Poza tym wszystko ok. Napięcie na 12v wydaje mi się podejrzane, dlatego dla pewności zmierz je miernikiem, bo tego typu programu lubią ostro przekłamywać pomiary. http://www.hotfix.pl/awaryjne-uruchamia … a–a79.htm

AUXTIN to źle odczytany czujnik temperatury.

Te 13V faktycznie jest niepokojące, zwykle jest 12.0-12.7V.

A pierwsze co mi się nasuwa i co kosztuje 1-2 przejścia testu pamięci to Memtest. Jak masz cos podkręcone albo twierdzisz że po pewnym czasie coś może się gotować, to możesz próbować więcej przejść.

Do miernika zbytnio dostępu nie mam, więc nie ma jak sprawdzić. Jedyne co pozostało, to polegać na programie (który może pokazywać zakłamane wartości). Zrobiłem memtest, żadnych błędów nie pokazało. Przeglądałem też dzienniki systemowe i w ostrzeżeniach natknąłem się na taką informację:

Możliwy przeciek pamięci. Aplikacja (C:\Windows\System32\svchost.exe -k LocalServiceNetworkRestricted) (PID: 284) przekazała do wywołania RPC wskaźnik inny niż NULL jako parametr [out] oznaczony [allocate(all_nodes)]. Parametry [allocate(all_nodes)] zawsze są ponownie przydzielane. Jeśli pierwotny wskaźnik zawierał adres prawidłowej pamięci, nastąpi przeciek tej pamięci. Wywołanie pochodzi z interfejsu o identyfikatorze UUID ({3f31c91e-2545-4b7b-9311-9529e8bffef6}), numer metody (20). Akcja użytkownika: Skontaktuj się z dostawcą aplikacji, aby uzyskać jej zaktualizowaną wersję

Jeszcze co ciekawego zauważyłem, crash następuję wtedy gdy używam scrolla (np przewijając strone w dół) - nie zawsze się to zdarza jak pisałem nieregularnie od 2 do 5 razy w ciągu dnia, czasami w ogóle. Co ciekawe jeszcze takiego zdarzenia nie zaobserwowałem na linuxie, tam wszystko ładnie śmiga. Być może jest to niekompatybilność mojej myszki z Win7 (mysz usb)? Dodam, że po włączeniu systemu (obojętnie czy windows czy linux), czułość myszki ustawia się na standardową wartości (bodajże 800dpi) mimo że przed zamknięciem systemu była ustawiona na 2000dpi.