Zwykły problem na łączu czy DDoS?

Witam,

 

Dzisiaj około godziny 17:30 zostałem pozbawiony internetu. Nie mogłem wejść na żadną stronę, wyrzuciło mnie z TeamSpeak’a. Jednak przez następne ok. 10 minut rozmawiałem z ludźmi na steam’ie. Połączenie z internetem miałem, ale nie mogłem z nim nic zrobić (oprócz wspomnianego steam’a). Po 3 godzinach internet powrócił, jednak cała sprawa wygląda… dziwnie. Część stron, na które próbuję wejść po prostu ładuje się w nieskonczoność, a część działa bez zarzutu. Są jeszcze takie strony jak facebook, na który mogę wejść, aczkolwiek nie ładują mi się ŻADNE obrazki (Zdjęcia, awatary etc). To samo jest z serwerami TeamSpeak’a. Na niektóre po prostu nie mogę się połączyć.

 

Odkąd odzyskałem internet cały czas pinguje portal wp.pl przez cmd. Ping waha się pomiędzy 30 a 40, chociaż parę razy podskoczył do 400.

 

Czy ktoś ma jakiekolwiek sensowne wytłumaczenie takich zdarzeń?

Ale coś więcej? Dostawca internetu? Sposób połączenia Twojego komputera z routerem (wifi/kabel)?

trochę wygląda na problem z DNS lub routerem, a że tak zapytam skąd pomysł że DDOS? 

https://niebezpiecznik.pl/post/wybuch-gazu-w-serwerowni-netii

Ten sam problem…znalazłeś może jakieś rozwiązanie?

Rozwiązanie kwestii wybuchu gazu? Netia znalazła - kluczowe usługi mają mirrory gdzie indziej, a serwery z gierkami itp mogą poczekać.