ZXDSL 831AII konfiguracja+udostępnianie neta

Witam.Panowie dzisiaj byłem w neostradzie i mówiłem że chciałbym kupić router ale dowiedziałem się że ten “modem” co wcześniej mi dali model ZXDSL 831AII jest właśnie ROUTEREM tylko przewodowym.I panowie posłuchajcie mnie teraz uważnie.Facet mówił że do tego routera moge podłączyć 3 sprzęty np PC-USB,PS3-Ethernet,X360 Ethernet.i bardzo się z tego ucieszyłem.Tylko jestem kompletnie ZIELONY i nie mam pojęcia jak to mam uczynić aby podłączyć PS3+X360 do tego Routera.Dodam że mam prędkość 1mb/s i PC mam podłączone przez USB.I teraz jak to zrobić aby jeszcze dodatkowo przez ROUTER podłączyć PS3 i X360 ethernetem? co musze zrobić? Gość mówił że musze zakupić jeszcze jakiś “rozdzielacz czy coś”.A więc co muszę dokładnie kupić i co robić aby ziścić mój cel? jak to konfigurować bo nie wiem jestem “zerem” w tej dziedzinie… :frowning:

OCZEKUJE NAPRAWDĘ PROFESJONALNYCH PORAD BO WIEŻĘ ŻE NA TYM FORUM SĄ SAME SPECE…pozdrawiam i czekam na POMOC…

Dodane 27.09.2010 (Pn) 19:14

Częściowo sobie poradziłem z X360 podłączyłem bezpośrednio X360 z routerem kablem Ethernet ustawiałem w X360 Ip na automatyczne i Śmiga super! !!

Hej,

Wystarczy zakupić najzwyczajniejszy switch, czyli przełącznik sieciowy. Może być na przykład coś takiego lub takiego. Następnie podłączasz switcha do routera kablem sieciowym, a poszczególne urządzenia (PS3 i X360) kabelkami do switcha. I gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zapewne chodziło mu o switch (przełącznik). Nie jestem pewien ale konsole można chyba podłączyć tylko kablowo, tak? Jeśli tak, to potrzebny Ci tylko switch, jeśli chcesz dodatkowo korzystać z sieci bezprzewodowej, np. na laptopie, to możesz dokupić jeszcze Access Point.

Pozdrawiam!