Życie z youtube?

Chyba nigdy tego nie zrozumiem … jeśli zrozumiecie o co mi chodzi

Nie którzy nagrywają gry i robią z siebie pajaców z kamerą

 

Na co to komu ? dzieci sie tym fascynują ?

To jest dla mnie gorsze od rasizmu i w sumie nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać

 

i tak za dużo napisałem i mam to gdzieś

Każdy nagrywa co chce i jak chce. A jeśli daje im to i rozrywkę i pieniądze, to nic jak tylko się cieszyć a swoją pasję rozwijać.

To  jest  proste, żaden  grosz nie śmierdzi.

 

Jeden  żeby   go  uzyskać, będzie  ciężko i uczciwie pracował, a drugi  robił  z siebie publicznie idiotę.

ale czy to wydaje sie normalne ?

ja bym tych wszystkich pozamykał , może wtedy by zrozumieli jak by troche posiedzieli bez komputera i wzieli sie do roboty

I’m not sure if trolling or just stupid.

Poza tym gdybyś ich wszystkich pozamykał to płaciłbyś na nich w podatkach…

 

  1. To jest robota. I czasem spędzasz w niej więcej czasu, niż w niejednej “prawdziwej” pracy. Musisz nagrać materiał (na zapas również by się przydało), czasami zrzucić coś z kamery, zmontować, wyrenderować, wrzucić na YT, nazwać, otagować, zrobić grafikę na miniaturki, do tego dochodzi odpisywanie na maile, komentarze, wiadomości na FB.

  2. Skoro są firmy skłonne płacić takim osobom, to znaczy, że jest w tym jakiś sens.

  3. Skoro są pojedyncze osoby skłonne płacić lub dawać zarobić takim osobom, to jest w tym sens.

  4. Skoro są osoby chętne to oglądać, to znaczy, że jest w tym sens.

To jest praca jak każda inna.

 

Chyba najlepsze podsumowanie.

chyba co najwyżej gimbaza

oni widzą w tych ludziach “bogów”

każdy potrafi grać w gre nawet największy debil

ja bym wolał żeby dzieci czy nastolaci oglądali coś na poziomie a nie kretynów co drą morde przed kamerą mówiąc sami do siebie

Uwierz, że nie :P.

Wszędzie się znajdą fanatycy. W każdej dziedzinie showbiznesu.

Zrób to w taki sposób, aby przyciągnąć do siebie kilka tysięcy ludzi - gier nie ogląda się dla gry, w większości jest to oglądanie dla osoby, która to nagrała. Przede wszystkim trzeba ludzi zachęcić do własnej osoby.

Hmm… A ja to bym chciał gwiazdkę z nieba :P.

To jest tak zwana rozrywka i humor.

 

Robią to co lubią, są firmy skłonne płacić za to, więc zarabiają na tym… nie wiem, jaki jest problem tutaj.

Cóż - kreacja co niektórych sugeruje, że są znacznie mniej kumaci, niż zapewne w rzeczywistości są (dotyczy też polskiego YouTube). O dziwo takie kanały przyciągają sporo osób, co dla mnie jest trochę przerażające - im większego klauna się z siebie robi, tym większa oglądalność. Komentarzy pod takimi filmikami szkoda czytać, bo można już w ogóle załamać się nad inteligencją części społeczeństwa (głównie nastolatków).

 

Też nie mogę znieść takich kanałów, ale po prostu tam nie zaglądam. Wolę zamieść to pod dywan oraz skupić się na otaczającej mnie rzeczywistości i ludziach.

 

Wiesz - ludzie są różni. Każdy twórca ma swoich odbiorców. Jakiś czas temu YouTube przykręciło nieco monetyzację, więc nagle jakby zmniejszyła się liczba kanałów stricte gameplayowych czy Minecraftowych :wink:

 

Jak dla mnie dobry humor to też sztuka, której większość youtuberów nie zna, ale skoro ludzie lubią takie coś oglądać, no to jest popyt. Cóż poradzić - ja wolę iść do teatru czy opery, a drugi oglądać dziwną część YouTube :wink:

 

Nie wszystkie kanały są jednak złe - jeśli chcę sobie poprawić humor, to zawsze mogę włączyć kanał Klocucha, więc takie kanały mają swoje plusy :smiley: Koleś naprawdę niezłą kreację stworzył :wink:

 

Wszystko ma swoich odbiorców, a jeśli tacy autorzy lubią co robią, ludzie chcą to oglądać, twórca wyciąga z tego grosze ale jednak - spoko i OK, ja nie muszę ich lubić ani oglądać, bo mam inne gusta  :slight_smile:

np.

 

https://www.youtube.com/user/Castro1021YT/videos

 

nic tylko lać i patrzeć czy równo puchnie …

@Mama Ci ‘youtuberów’ (czy  nie wiem jak ich nazwać) zamiast dobranocki puszczała, że taki cięty na nich jesteś? Zajmij się sobą, a nie interesujesz się tym co ktoś sobie nagrywa, czy ogląda. Nikt nikogo siłą nie zmusza do oglądania czegokolwiek na youtube. Polecam maść… :wink:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-drugi-uczen-iii-klasy-liceum-nie-zdal-probnej-matury/gpj9ss

A co to ma zwiazanego z tematem YouTube?

W Polsce najlepsi youtuberzy zarabiają całkiem dobrze, na rynku anglojęzycznym znacznie lepiej, najlepsi nawet powyżej miliona $ rocznie. To praca jak każda inna, dzięki youtube każdy może prowadzić swój kanał w internetowej telewizji i jeśli tylko będzie w stanie przyciągnąć widzów ma szanse na tym zarobić. Co w tym złego? Przecież nikt nikogo nie zmusza do robienia takich filmików, ani ich oglądania. Nie wiem po co ludzie oglądają filmiki z tym jak ktoś gra w jakąś gierkę, ale skoro chcą to oglądać, to czemu im tego zabraniać, a tym którzy takie filmiki robią, zarabiać na tym. 

Oj tam, takie hejtowanie dla hejtowania. Też nie lubię youtuberów, bo po jakimś czasie stają się nieprzyjemnie skoncentrowani na kasie. Ale tak, to bywa nawet zabawnie ich sobie pooglądać od czasu do czasu. Bez spiny.

nie chodzi mi tylko o gry ale o całokształt

lubie zobaczyć jak ktoś np nagrywa jakieś wydarzenia które są warte uwagi i mozna coś z tego wynieść

a nie ktoś pokazuje jak sie myje zęby a dzieci niech sie bawią klockami albo niech sie lepiej uczą niż oglądać kretynów

dzieci sie manipulują a tu nie jest dla nich dobre

 

A  co   to oznacza  ??

trzeba było sie uczyć dyplomowany moderatorze

Fiesta ma racje, skad mamy wiedziec co masz na mysli? Pewnie miales na mysli fakt, iz ‘‘dzieci pozwalaja soba manipulowac’’.

Dokładnie trzeba było …

 

Nie można “się manipulować”, jak już to można  dać się zmanipulować, czyli ulec manipulacji.

Chyba, że ‘się manipulują’ pod minecrafta :smiley: Różne ludzie maja fetysze