Zyski z reklam na blogach dla blogerów

To miałem napisać, że znajdą się tacy co na ostatnią chwile będą wpis na konkurs publikować :wink:

Też odnosisz wrażenie, że niektórzy mają czas na publikowanie tylko na koniec miesiąca?
I pewnie też nie podejrzewasz, że ma to coś wspólnego z konkursem? :stuck_out_tongue:

:slight_smile:
Ja w sumie chciałem coś wrzucić wczoraj, albo dzisiaj - ale zaczeka to chyba do 1-wszego, chociaż sprawa dosyć pilna :>

1 polubienie

@Docent @tomekb Od kiedy będzie zatem obowiązywał nowy sposób głosowania na blogi i kiedy będzie można zapoznać się z Regulaminem nowego sposobu głosowania na blogi i tym systemem rozliczeń?

System rozliczeń i głosowanie na blogi to dwie zupełnie odrębne i niepowiązane rzeczy.

Program partnerski dla blogerów to jedno, właśnie dopinamy ostatnie detale i lada moment ruszymy.

Konkurs blogowy i głosowanie w tym miesiącu wygląda tak, jak poprzedni, a zmiany w konkursie ogłosimy po starcie programu partnerskiego.

4 polubienia

Na platformie Programu Partnerskiego jest wykres. Pokazuje on krzywą zarobków i reklam. Po najechaniu na kropki, pokazują nam się dane dni. @tomekb ale chyba coś podzło nie tak - bo program wystartował 9 października, a wg. słupków zlicza od 1 do 5 października :slight_smile:

Bug, poprawimy go - dzięki za zwrócenie uwagi! Dane są przesunięte po prostu, 1 października na wykresie to Twój pierwszy dzień w programie :wink:

A czy w nowej wersji blogów będzie możliwość wyjustowania tekstu?

2 polubienia

A po jakiego grzyba Ci to potrzebne? Od lewej do prawej, jak leci, daje większa gwarancję na poprawne wyświetlanie u większości użytkowników. A wyjustowany tekst może przysporzyć krzaków.

1 polubienie

To może zrezygnujmy też z polskich znaków?
To jest toksyczny argument, że lepiej ma wszystko wyglądać obrzydliwie, bo IE6 i BeOS mogą mieć problemy z poprawnym nałożeniem stylu. To nie 1998, borze iglasty.

2 polubienia

A co ma litera polska do tego, że tekst będzie rozesrany na całej stronie, a odstępy będą tak niemiłosiernie głupie, że nie będzie się dało czytać? Wyjustowany tekst na stronie z marginesami użytkowymi według Ciebie będzie wyglądał lepiej i czytelniej? I nie chodzi o wady wbudowane oprogramowania (jak IE6), ale o preferencje użytkowników, którzy mają po swojemu. I od lewej do prawej się sprawdza, a z justowaniem może być różnie.

Coś na stronie blogów DP sprawia, że to wyrównanie boleśnie rzuca się w oczy, przez co wygląda obrzydliwie.
Argument, że ludzie mają preferencje rozumiem jak najbardziej, co innego sugerowanie, że będzie się to źle wyświetlać.

Generalnie blog dobrychprogramów od wielu lat dziarsko walczy z problemami, rozwiązanymi dawno temu przez wtyczkę do Wordpressa :wink:

1 polubienie

Nie wiem jak obecnie sprawa wygląda na wszystkich przeglądarkach, ale coś podejrzewam, że będą miały problemy z rozdzielaniem wyrazów w taki sposób, aby tekst był ładnie dzielony do następnej linijki. I do tego dochodzi jeszcze fakt, że na DP ludzie stosują “akapity” jak leci, więc czytanie będzie super przyjemne. Czy DP ma problemy to nie wiem, ale zdaje mi się, że kiedyś ktoś z administracji wspominał, że z powodu jakichś ograniczeń wyjustować tekstu się nie da. Generalnie pomysł fajny, ale z bocznym paskiem tematów i komentarzy jakoś mi się to nie widzi. Ponadto wydaje mi się, że w wyniku justowania, na mobilnych urządzeniach mogą się tworzyć ekstra tasiemce.

Jak wyjustowanie to i niech się dodają znaki ręcznego podziału słów ­ (soft hyphen) i przy krótkich wyrazach niełamliwe spacje (np.  ).
Przy dzieleniu wyrazów masowo problem może stanowić zakończenie każdej linii “-”.

Prawie jak w Wordzie poza ręczną modyfikacją odstępu.


Można pooglądać jak z tym sobie obecnie poradził “bezprawnik” (mają wyjustowanie, bez dzielenia wyrazów i przenoszenia krótkich słów do nowej linii). Ktoś narzekał że kiedyś było fatalnie z tym.

1 polubienie

Wracam do tematu głównego, czyli programu partnerskiego - co bardziej uważni pewnie już zauważyli w swom profilu informację, że od 1 listopada rośnie stawka CPM (za tysiąc odsłon) z 2,50 zł do 3,00 zł :slight_smile:

Juppi ! Szybciej zarobię na kilogram karkówki !

Oo to może zmotywuje mnie do dołączenia i do pisania na blogu :wink:

Teraz to się będzie działo… Taką chałę pisali za free, to strach pomyśleć, co będą pisali dla pieniędzy. Jak próg zysku przekroczy 3zł, to pewnie będą plagiaty się pojawiać :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Myślę, że można jak najbardziej spodziewać się produkcji taśmowej “a nuż się uda” …

Od tego mamy moderatorów, aby nie dopuszczali wpisów niskiej jakości na główną stronę bloga, a zwłaszcza na główną stronę portalu. Trochę więcej wiary :slight_smile: a może by tak… samemu spróbować? :wink:

4 polubienia