Żywotność monitorów lcd lg

(system) #1

No właśnie moze ktoś wie ile "pociągną" te monitory tzn. jaka jest

ich zywotność ????

(Clubbasse207) #2

50 000 godzin taka jest podobno żywotność matryc LCD.

(Gen Salvador) #3

czyli wielokrotnie więcej niż CRT i plazmy

50k godzin to prawie 6 lat ciągłej nieustannej pracy. Lekko licząc 7 godzin dziennie to 20 lat użytkowania matrycy

(MaRa) #4

Chyba najmniej żywotna jest lampa podświetlająca monitor- to coś podobnego do świetlówki. Kiedyś była wymienialna, nie wiem jak w nowszych monitorach. I czy po kilku latach będzie dostępny konkretny model lampy.

Większą żywotność powinny mieć monitory podświetlane za pomocą diód LED, ale producenci jakoś nie kwapią się z wprowadzaniem tych monitorów na rynek.

(Sk91) #5

Ja mam samsunga 3 lata i ani 1 bad pixela.

(Mariosti*) #6

mam jednego lg 6 lat, a drugiego 4 lata, zero problemów. No i jeszcze 1,5 roczny samsung też bez problemów, ale w przypadku takiego młodzieniaszka to nie jest żadne osiągnięcie :stuck_out_tongue:

(Srebrny Wilk) #7

Podawana przez producentów żywotność monitora LCD na poziomie ok. 50000 godzin odnosi się do lamp podświetlających, a nie matrycy.

Matryce mają większą żywotność, różną w zależności od technologii wykonania i producenta.

W każdym razie są w stanie "przeżyć" lapmy podświetlające.

(Z Gniew) #8

Warto by poruszyć istotny i ważny temat trwałości powierzchni ekranu na przestrzeni czasu tj. jego mętnienia, zmiany barwy, przepuszczalności światła.

-Nie spotkałem nigdzie takich informacji

(Karolekc5) #9

Sam sprzęt na pewno mógłby służyć długo długo więcej, ale jest tak zrobiony żeby , po mniej więcej określonym czasie się zepsuł hehehe a konsument musiał kupić nowy :razz: