Żywotność monitorów lcd lg

No właśnie moze ktoś wie ile “pociągną” te monitory tzn. jaka jest

ich zywotność ???

50 000 godzin taka jest podobno żywotność matryc LCD.

czyli wielokrotnie więcej niż CRT i plazmy

50k godzin to prawie 6 lat ciągłej nieustannej pracy. Lekko licząc 7 godzin dziennie to 20 lat użytkowania matrycy

Chyba najmniej żywotna jest lampa podświetlająca monitor- to coś podobnego do świetlówki. Kiedyś była wymienialna, nie wiem jak w nowszych monitorach. I czy po kilku latach będzie dostępny konkretny model lampy.

Większą żywotność powinny mieć monitory podświetlane za pomocą diód LED, ale producenci jakoś nie kwapią się z wprowadzaniem tych monitorów na rynek.

Ja mam samsunga 3 lata i ani 1 bad pixela.

mam jednego lg 6 lat, a drugiego 4 lata, zero problemów. No i jeszcze 1,5 roczny samsung też bez problemów, ale w przypadku takiego młodzieniaszka to nie jest żadne osiągnięcie :stuck_out_tongue:

Podawana przez producentów żywotność monitora LCD na poziomie ok. 50000 godzin odnosi się do lamp podświetlających, a nie matrycy.

Matryce mają większą żywotność, różną w zależności od technologii wykonania i producenta.

W każdym razie są w stanie “przeżyć” lapmy podświetlające.

Warto by poruszyć istotny i ważny temat trwałości powierzchni ekranu na przestrzeni czasu tj. jego mętnienia, zmiany barwy, przepuszczalności światła.

-Nie spotkałem nigdzie takich informacji

Sam sprzęt na pewno mógłby służyć długo długo więcej, ale jest tak zrobiony żeby , po mniej więcej określonym czasie się zepsuł hehehe a konsument musiał kupić nowy :razz: