Zyxel GS2200-24P - nie można się zalogować

Cześć.
Urządzenie to Zyxel GS2200-24P. Posiadam jedną sztukę, w drodze do mnie jedzie drugi identyczny. Kupiony przede wszystkim do PoE i obsługi sieci 1Gbps. Pracuje stabilnie i poprawnie.
I tak - wiem że by go uruchomić po resecie muszę podłączyć do niego komputer i ręcznie nadać sobie IP w opcjach karty sieciowej. Konfiguruję jego IP interfejsu po którym będzie widoczny w sieci i pod którym będę mógł min zarządzać podczas pracy. Konkretnie jest to 192.168.2.2 (router ma IP X.X.2.1). Ustawiam hasło administratora i login (Administrator, Administrator). Zapisuję, i przez kilkanaście minut faktycznie po wpisaniu w przeglądarce IP tego Zyxela mogę się zalogować do panelu. Ale po tym czasie wpisuję IP, wyświetla się monit o logowanie, ale zalogować się nie mogę bo hasło ciągle odrzuca jako niepoprawne. A doskonale wiem że jest poprawne bo logowałem się godzinę wcześniej tymi samymi danymi. Problem ten pojawia się za każdym razem po zresetowaniu urządzenia, robiłem to wielokrotnie ale ciągle problem powraca.
Ustawienia fabryczne przywracam wgrywając nowy soft po RS232 i konsolę. Próbowałem z kilkoma wersjami softu, w zasadzie wszystkimi dostępnymi w Internecie (na chomiku jest tego sporo).
Ktoś się spotkał z takim problemem i wie czym jest spowodowany? Może jakaś pamięć szwankuje? W razie potrzeby lutować umiem i kostkę mogę wymienić.

Spróbuj na OpenWRT lub DDWRT, jeśli jest.

Dziwne, żeby login nie pasował? Ustaw inny, jakiś bardziej bezpieczny, a nie „administrator” jako login i to samo jako hasło. Może dlatego blokuje.

Znaczy zmienić soft tego switcha? Niegłupie, tylko musiałbym poszukać jakiegoś fajnego.
A co do takiego samego hasła i loginu też może mieć sens. Spróbuję to się przekonam.

Po resecie ustawiany jest fabryczny login i hasło.

Pisząc o resecie chodziło mi o wyłączenie zasilania i włączenie ponownie. I Szczerze nie wiem czy przywracany jest fabryczny login. Wydaje mi się że nigdy tego nie sprawdzałem. Za to na 99% jestem pewien że logowanie moimi danymi przez konsolę działa.

To by było bez sensu, by w GUI działał wtedy login i hasło początkowe.

Eh to ja super siecioowiec jestem. To nie router.

Ja wiem czy taki super, skoro zauważenie że to switch zajęło Ci 5 godzin… :wink: Model podałem w pierwszym poście.