This copy of Windows is not genuine

Po włączeniu laptopa wyskoczył mi jakiś komunikat, który może niepotrzebnie zignorowałem. Następnie w prawy dolnym rogu ekrany zobaczyłem napis This copy of Windows is not genuine. Jeżeli się nie mylę chodzi o to że niby mam nieoryginalnego Windowsa, co jest niemożliwe ponieważ laptopa kupiłem trzy miesiące temu w sklepie z wgranym już oryginalnym W7. Proszę o pomoc.

Przeprowadź ponownie aktywację. Windows czasami tak ma. Ni z tego, ni z owego stwierdza że jest nielegalny. Sam tego doświadczyłem, ale jak pisałem na początku, ponowna aktywacja i do dzisiaj działa i już więcej nie krzyczał że jest piratem.

A mógłbyś powiedzieć gdzie mam wejść żeby dokonać tej aktywacji? bo nie za bardzo się orientuję. Mam nadzieję, że nie będzie do tego potrzebna płyta z windowsem bo takowej nie posiadam.

PPM w Komputer -> Właściwości i na dole powinno być : Aktywuj teraz albo coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie bo mam oem więc nie muszę aktywować.

Klikaj na ta ikonkę co tam Ci wyskakuje, jeśli jej nie ma to jak wyskoczy klikaj xD

Nie trzeba płytki, na kompie masz gdzieś nalepkę z kodem (z reguły pod spodem), przepiszesz i będzie git.

Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

di-CULT.png

Okno, które zostanie otwarte przewiń na dół, do części “Aktywacja systemu Windows”. Interesuje Cię przycisk typu “Aktywuj system Windows teraz”, u mnie go nie ma na zrzucie ekranu, bo ja mam już aktywowany Windows.

di-HFY8.png

Następnie powinieneś mieć do wyboru możliwość aktywacji systemu przez internet (nie zawsze się udaje), albo przez telefon. Jeżeli zdecydujesz się na aktywację przez telefon, powinieneś wiedzieć o nowym numerze służącym do aktywacji produktów.

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Dlaczego tak? Bo nie trzeba czekać na żaden komunikat koło zegara.

Inne uwagi:

  • klucz z naklejki spod spodu laptopa najlepiej sobie spisz, bo w miarę użytkowania laptopa, ten klucz zapewne się zetrze. Albo zaklej go taśmą bezbarwną.

  • gdyby okazało się, że system nie posiada wprowadzonego klucza produktu, to możesz wprowadzić ten spod naklejki

  • co ciekawe, jeżeli kupimy laptopa i użyjemy programów do odczytania klucza na zainstalowanym już Windowsie (patrz seriale-microsoft-t80560.html), to ten klucz bywa INNY od tego, który znaleźć można na naklejce pod spodem laptopa

  • jeżeli narzekasz na wolne działanie systemu, polecam:

nie-moge-zainstalowac-windows-t484612.html?hilit=technet#p3053284

zmiana-bity-bity-t483865.html?hilit=diskpart#p3048977

Powodzenia!