Tracking Cookie wykrywany przy każdym skanie

Witam!

Jestem tu nowy. Mam Nortona Internet Security i przy każdym skanie wykrywa mi wirusa w temacie. Może wie ktoś z was co to za wirus i jak go się pozbyć?

http://img16.imageshack.us/img16/4756/wiruso.jpg

Z góry dzięki, Pozdro.

po prostu program wykrywa pliki cookie jako groźne dla systemu, raczej nie należny się o nic obawiać, u mnie norton 360 także co skanowanie wykrywa podobne “infekcje”

To jest popularna sprawa i dotyczy nie tylko nortona, nie musisz się tym przejmować.

Poblokuj adresy plików cookie. W ie i Operze da się to zrobić.

Wolałem się upewnić, bo nie chce wirusów w kompie. Ale jak tak to jest OK. Dzięki. :smiley:

Dodane 06.08.2009 (Cz) 14:15

Używam Firefoxa. Da się zablokować w nim?

w firefox po prostu możesz wyłączyć pobieranie plików cookie

Narzędzia>Opcje…>Prywatność> odznacz Akceptuj ciasteczka

i nie będzie wykrywało tego zagrożenia

,odznacz Akceptuj ciasteczka "

Ale czy przypadkiem nie będzie miał problemów z niektórymi stronami?

A czy jak to odznaczę, to będzie autologowanie na strony, np forum.dobreprogramy.pl?

Po wyłączeniu obsługi cookies, nie udało mi się zalogować np. na gmaila.

Ale to jak nie jest groźne to raczej nie mam się czego obawiać?

Jak dla mnie nie ma się co przejmować. Zawsze możesz wybrać w firefoxie --> narzędzia–> wyczyść historię przeglądania, zaznaczyć ciasteczka i po sprawie. Wtedy program antywirusowy nie będzie zgłaszał problemu.

W Firefoksie można blokować adresy stron, do których należą Cookies. Sprawdź w Nortonie, do jakich stron należą niebezpieczne ciasteczka i zablokuj ich pobieranie.

Narzędzia > Opcje> Prywatność > Obok Akceptuj Ciasteczka kliknij Wyjatki

Na razie mam spokój :smiley: Jeśli znów się pojawi, zablokuję pobieranie ciasteczek.

Pozdro