Ustawienie pamięći wirtualnej

Witam jaka powinna być tutaj ustawiona pamięć wirtualna? Posiadam 2GB DDR2 RAM.

bez_tytu_uh.jpg

Posiadasz 2GB pamięci RAM (a nie ramu) - ustaw obie wielkości (rozmiar początkowy i maksymalny) na ten sam rozmiar - od 2000 do 3000 MB.

rozmiar początkowy i maks. ustaw na 3072 MB

ustaw na: kontrolowany przez system - najbezpieczniejsza opcja

Najmniej bezpieczna ze względu na to, że przy większym obciążeniu system nie zdąży zmienić i będziesz miał crasha gry czy też programu :stuck_out_tongue:

Ja bym ustawił max 1giga, przy grach i tak owa pamięć będzie przymulać, natomiast o ile nie robisz grafiki czy filmów w innych sytuacjach ci się to w ogóle nie przyda ;]

Początkowy i maksymalny musi być taki sam bo wtedy jest najlepsza wydajność, 3072MB powinno wystarczyć dla 2GB. Ale zanim ustawisz na sztywno swap-a przeczyść dysk i rejestr cleaner-em a następnie z defragmentuj partycję systemową.

ja bym radził ten plik jak byś miał możliwość na osobną partycje żeby się nie fragment ował i nie fragment ował innych najlepiej jak by była jakaś partycja max 2 GB za partycją systemową zrobiona w FAT 16 podobno taka konfiguracja najlepsza a sam plik 1024-1024 czyli 1 GB jak już drobok powiedział

FAT32 jak i FAT16 jest dużo wolniejsze i ma większe ograniczenia od NTFS. Plik wymiany powinien być na początku dysku czyli albo na dysku C: albo na pierwszej partycji na osobnym dysku. Ja osobiście mam SWAP-a 1024MB na małej partycji C: na Macierzy RAID0 dzięki czemu czas dostępu jak i transfer jest dużo lepszy.

SWAP 1024MB dla 2GB to za mało.

Kiedyś się robiło 1,5x ram. Jednak to było za czasów kiedy ramu było max 512. Przy 2GB raczej nie powinno się ustawiać tak dużych plików stronicowania, chyba że jak RMK_99 ma się macierz, czy dysk ssd który dość sporo kosztuje :smiley: . Przecież jest ogromna różnica w czasach dostępu dla ramu i do dysku.

przy 2GB ram dla xp wystarczy kilkaset MB pamieci wirtualnej odpowiednio ustawionej:

  1. 2MB na partycji C (a dlaczego, to mozna wyszukac w Google) i 128-512MB na innej, najlepiej na oddzielnym dysku, lub

  2. podzielic po rowno miedzy dyskami/partycjami, np. 2x 256MB

ustawienie duzych wartosci dla PW powoduje:

  • ze, system oproznia ram (choc tego nie potrzebuje przy tej ilosci)

  • duza fragmentacje PW - majac zarezerwowana przestrzen umieszcza pliki gdziekolwiek, zamiast scalac je

  • lezace odlogiem puste MB, ktore powoduja wieksza fragmentacje plikow na dysku…

2GB to mało dlatego plik wymiany powinien być większy minimum 1:1 co innego jak ktoś ma np: 4GB to wtedy można ograniczyć wielkość SWAP-a.

dla xp? to system projektowany do pracy z 256MB… pamietaj, ze PW jest magazynem dla nieuzywanych lub starych bibliotek, gdy zaczyna brakowac miejsca w RAMie

do internetu, filmow czy pracy biurowej wystarczy sam RAM + 2MB na C, do pamieciozernych gier czy programow mozna dolozyc PW, ale w rozsadnej ilosci kilkuset MB - dysk jest znacznie wolniejszy niz RAM 8)

Trochę namieszaliście mi :smiley:

Konfiguracja raczej pod gry, czyli początek i maks 3072 MB ?

sam potestuj, to kosztuje tylko dwa restarty komputera 8)

daj na poczatek 1024MB, odpal chocby manager’a zadan i gre - zobaczysz maksymalne zuzycie i sam zdecydujesz

ps. system sam dolozy, jak bedzie za malo…

Andrew525 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Poprawiłem, mam jeszcze pytanie z innej beczki żeby nie zakładać nowego tematu.

taskmgr.exe

Aplikacja nie została własciwie zainicjowana (0xc000012d)

Co to za błąd ? jak się pojawił jedyne co mogłem zrobić to restart.