Usuniecie partycji jak do nich powrócić

Witam

podczas instalacji windowsa 7 na acerze 5732z przypadkowo usunąłem partycje i została tylko jedna ze systemem 12gb

dysk ogólnie ma 500gb.Jak stworzyć nowe parrycję bo w tej chwili mam obecnie 12 gb miejsca??

Pobierz GParted i wypał go jako obraz na płycie. Ustaw bootowanie z dysku i poczekaj aż program się załaduje. Będziesz widział swoją partycję i wolne miejsce, a te już podziel jak uważasz. :wink:

Najprościej będzie tym:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Dzięki tym łatwiejszym sposobem zrobiłem, tylko czy jest jeszcze możliwoć powiększyć pojemność partycji ,na której jest zainstalowany system bo tym programem nie można lub jA nie potrafię :shock:

Można,musisz wydzielić przestrzeń z partycji np D,musi to być partycja podstawowa !!

wszystko ładnie ale nie mogę rozszerzyć partycji C , na której jest zainstalowany system normalnie nie jest odznaczone słowo rozszerz?

oczywiście zrobiłem wszystko taj napisałeś za co ci dziękuje

System nie pozwala na modyfikację. Możesz to zrobić programem, który działa bez pomocy Windowsa, podałem wyżej. Ale ostrzegam że modyfikacja partycji systemowej wiąże się z możliwością utraty lub uszkodzenia danych z tego dysku.

Wstrzymaj się jeszcze z Gparted,zostawimy go na koniec,jak inne metody zawiodą.Masz jeszcze Easeus na dysku,jeżeli tak to spróbuj zrobić to przez niego.

próbowałem programem easeus ale też nie można zostaje mi twój sposób Dzięki serdeczne

Doszedłem do tego dlaczego nie możesz zrobić tego przy użyciu narzędzia systemowego,jak wydzielisz wolne miejsce to zapewne układ partycji wygląda tak:

Dysk C: -> Partycja np.D: -> nieprzydzielona przestrzeń RAW -> np.partycja logiczna E:

Na drodze do sukcesu stoi w tym wypadku partycja D: ,system nie potrafi przenieść wolnego miejsca po przez tą partycję.Użycie Gparted może zakończyć się małą katastrofą ,w najlepszym wypadku parę programów trzeba będzie reinstalować w najgorszym system.To są dwie najgorsze alternatywy.Jeżeli ta partycja “sąsiadująca” z systemową jest pusta,to skasują ją całą po tym na pewno uda się powiększyć systemową,następnie zrobisz nową partycję z pozostałej przestrzeni.

Dzięki koloego semtex tak zrobiłem jak piszesz i gra i chuczy.