Użycie pliku stronicowania kłopot z wydajnością

Witam

Jak w temacie,konkretnie chodzi o to że plik bardzo narasta przy odpaleniu Nowego GG i Firefoxa wynosi dokładnie 390mb nie wiem czy to dobrze ale wydaje Mi się że to za dużo tym bardziej po wymianie sprzętu na nowy podaje konfig:

Amd athlon 64 x2 Dual core processor 4600+ 2,45ghz

2GB RAM

Gainward GeForce 9500GT 128bit/512mb

System niedawno po formacie jeśli macie jakieś pomysły a może coś poustawiać w systemie żeby było ok prosze piszcie :slight_smile:

Pozdrawiam Adex

Zawsze możesz plik stronicowania wyłączyć, czego nie polecam… :slight_smile:

Normalka wg mnie… :slight_smile:

Zadbaj o defragmentacje pliku wymiany

http://www.poradykomputerowe.pl/optymal … y-163.html

PS. Jeśli to jest XP, przed użyciem tego programu włącz systemowy defragmentator dysku i przeprowadź analizę partycji na której masz plik wymiany. Sprawdź i napisz w ilu częściach masz plik wymiany i jeśli masz załączoną to też hibernacji Pliki te są oznaczone zielonym kolorem. W takim przypadku powinny być optymalnie 2 zielone pola a czasami jest ich kilka/kilkadziesiąt. Następnie zrób restart kompa i sprawdź w ilu masz częściach masz je teraz.

390 MB to wg mnie nawet niewiele…

Wydajność pliku wymiany może drastycznie spadać, jeśli ustawiłeś jego rozmiar na “kontrolowany przez system”.

Przy zmianach rozmiarów może on drastycznie się fragmentować, co z kolei przymula komputer.

Najlepiej jest ustawić stały rozmiar, aby się nie fragmentował (choć wtedy będzie musiał być duży),

albo regularnie używać programu PageDefrag (instrukcja pod linkiem podanym przez cedara ).

Jeśli masz 2 GB pamięci RAM, to śmiało całkowicie wyłącz plik wymiany.

Przykład: ja mam 1,25 GB RAMu i wyłączony plik wymiany, dzięki czemu wszystkie zadania, do których wystarcza mojej pamięci 1,25GB (a wystarcza to spokojnie nawet do zaawansowanej pracy) przeprowadzane są tylko i wyłącznie w szybkiej pamięci RAM.

Nie ma sensu używania pliku wymiany, jeśli masz 2 GB pamięci. System Windows, mówiąc prostymi słowami, w bardzo przedziwny sposób decyduje o używaniu pliku wymiany nawet wtedy, gdy ma do dyspozycji dużą ilość wolnej pamięci RAM. Zasada jest prosta - jeśli włączysz plik wymiany, to system Windows będzie niemal bezmyślnie używał tego pliku, niepotrzebnie spowalniając działanie operacjami dyskowymi.

Jedyną wadą (niewielką) wyłączenia pliku wymiany są komunikaty zgłaszane przez niektóre programy, które sprawdzają, czy plik wymiany jest włączony. Na szczęście nie ma zbyt wielu takich programów.

Pozdrawiam.

inna jest to, ze winda sie nie zaladuje gdy nie ma 2mb na c (wykorzystuje do ladowania ramdisku)

ustawienia automatyczne maja to do siebie, ze sa… stare, jeszcze z czasow 256mb ram w standarcie :slight_smile:

przy 2gb ram mozna wlaczyc minimum - 2mb na C i max ‘sztywne’ 512mb na innej partycji a najlepiej oddzielnym dysku - niektore programy lub gry wykorzystuja dosc intensywnie plik wymiany - np. opera potrafi zajac 400mb PW)

ps. mozna tez zwiekszyc zuzycie ramu w rejestrze (default to 80%, choc system zaczyna przerzucac juz przy 50% zapelnionej pamieci)

To nie jest prawdą. Plik wymiany można całkowicie wyłączyć. CAŁKOWICIE, bez jakiegokolwiek śladu na dysku. W Windows XP (ja mam wersję Professional) nie ma z tym problemów, nawet bez modyfikacji rejestru, po prostu wystarczy wyłączyć i przerestartować komputer.

Oczywiście każdy ma prawo korzystać z ulubionej przeglądarki. Ja korzystam z Firefoxa 3.08 i specjalnie przed chwilą uruchomiłem go i otworzyłem 15 kart, na każdej inną stronę typu Interia, WP, Onet, Microsoft, Torrenty, Allegro, Ceneo, CDRinfo, Benchmark, pocztę, i inne, wszystkie obszerne i zawierające sporo grafiki. Tak “obciążony” Firefox 3.08 zajmuje mi w pamięci RAM zaledwie 97 MB. Dodatkowo uruchomiłem w tym czasie programy:

ACDSee Pro 8.1 (w folderze zawierającym około 60 zdjęć)

Nero 6.6

AutoMapa 5.3

Skype 3.8

GG 7.7

Bluetooth Manager (IVT BlueSoleil 6.2)

Goldwave 5.25 z wczytanym 4 minutowym plikiem wav

uTorrent 1.7.7 ściągający pliki

MediaPlayer Classic Home Cinema 1.2.1056 z wczytanym filmem

Winamp 5.551 lite

Poza tym działa antywirus Symantec Antivirus 9.02 oraz program od Neostrady.

Wszystko razem zajmuje mi 621 MB pamięci RAM, co przy mojej ilości 1,25 GB daje mi jeszcze połowę wolnej pamięci, czyli pełny luz do dalszych działań. Przełączanie między tymi wszystkimi programami (używam kombinacji ALT+TAB) odbywa się natychmiastowo (w ułamku sekundy), bez jakiegokolwiek wczytywania danych czy odrysowywania obrazu, gdyż nic nie wczytuje się z pliku wymiany.

Po co napisałem tego posta? Przyznam, że w dużej mierze jako pochwałę starego poczciwego Windowsa XP, któremu już chyba żaden kolejny system nie dorówna żywotnością, funkcjonalnością i dopracowaniem.

Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników komputerów :wink:

pokaz zakladke z pamiecia wirtualna 8)

default’owo nie wylaczysz calkowicie PW - musi zostac 2mb na C, mozna mieszac w rejestrze oczywiscie lub uzyc programu jakiegos

mozliwe, mam opere 9.63 i nie wyskakuje ponad 500mb, z czego tylko 50mb na hdd, wiec tez nie muli nic

przelaczanie moze tak, ale sprobuj odpalic kilka programow jednoczesnie, by ladowaly sie do tylko ram… :roll:

mam 1gb ram i 2x256mb PW na dwoch dyskach - xp chodzi calkiem gladko a dyski sa srednio obciazone

teraz to pochwaly, a jeszcze lat temu kilka same gromy lecialy :wink: