Licencja OEM! Niejasność

Witam.

Czy jak posiadam zainstalowanego juz Microfoft Windows XP SP2 OEM na moim komputerze to czy to prawda że juz tego systemu nie moge używac na innym komputerze?? Chodzi mi o sytuacje czy jak bym zmieniał obecny komputer na nowy to czy tez muszę sie zaopatrzyc w nowy system bo tego juz prawnie nie bede mógł uzywac na nowym komputerze??

myślisz że szkołą kupuje dla każdego komputera osobny system… ? masz odpowiedź :slight_smile:

M_a_r_i_o i tu popisałeś się wyjątkową wiedzą w zakresie licencjonowania i umów zawieranych na linii szkoła - microsoft. Brawo.

Licencja OEM przypisana jest tylko do jednego komputera. Chcesz legalny system na nowym kompie to kup nowy OS.

jeżeli kupiłeś windowsa w sklepie beż żadnego komponenta i zainstalowałeś na komputerze x,ale go nieaktywowałeś,możesz go zainstalować na komputerze y

Ja kupiłem komputer w listopadzie 2006! Windowsa kupiłem w grudniu 2006! Windowsa aktywowałem lecz go jeszcze nie zarejestrowałem (niewiem czemu)! i jak za 3 lata będe kupował nowego kompa to musze też kupic nowiutki system czy da się jakoś taniej w Microsofcie kupić jakąs licencje że będe mógł to nagrać na drugi komputer po całkowitym wymazaniu z poprzedniego?

Mateusz91krk , a czego nie rozumiesz z wcześniejszych wypowiedzi? Jeżeli kupiłeś Windowsa w wersji OEM, to ze zmianą komputera musisz Windowsa kupić jeszcze raz. Microsoft przecież musi z czegoś żyć…

ok. rzeczywiscie moze to juz zostało wyjasnione we wczesniejszych postach!! Sorry ja jestem taki ze musze sie 100 razy upewnić :):slight_smile:

A tak po zatym to dzieki

Za trzy lata na nowym kompie chcesz instalować Windowsa XP? System sprzed dziewięciu lat? Współczuję :slight_smile: To czemu teraz nie zainstalowałeś Win 98?

Microsoft oferuje rozmaite wersje Upgrade, są tańsze niż pełne wersje, ale droższe niż OEMy. Poza tym wtedy musisz najpierw instalować stary system, i dopiero go aktualizować do nowego. Nie opłaca się czasowo i finansowo.

A co do współpracy M$ ze szkołami, to nie wiem, czy wszystko, ale bardzo dużo oprogramowania dają za darmo.

Ja sie tylko tak zapytałem czy by sie dało za 3 lata dokupić jakąś licencje taniej żeby mojego obecnego windowasa nagrac na nowym kompie. Jeżeli tak sprawa wygląda że nieopłaca się finansowo i czasowo to pewnie wybiore potem viste bo na 90 % będe lepsza niz xp. Bedzie lepsza poniewaz przez te 3 lata wyjdą poprawki i uaktualnienia i bedzie lepsza. A windowsa 98 mam w *** !!

Vista juz jest dobra,od lutego wychodza poprawki i udoskonalenia instaluje je się na bieżaco poprzez "update"service pack to nie będzie nic innego jak zbiór juz wydanych.

Już jest lepsza. We współczesnych komputerach, przy 2GB RAMu nie ma sensu instalować XP, bo sobie zwyczajnie nie radzi.

:smiley:

Ja też, jaki ja nienowoczesny :stuck_out_tongue:

OT kosz - zajmujemy się jednak problemem licencji WinXP, a nie propozycjami innych systemów operacyjnych.

Proszę też uważać na słownictwo.

M_a_r_i_o poczytaj sobie o MOLP dla edukacji, a dopiero potem zabieraj głos w dyskusji.