Office 2007 dla Domowych Użytkowników a licencja 3 stanowisk

Mam takie pytanie. Otóż od 3 dni jestem posiadaczką legalnego Office 2007 dla Domowych Użytkowników. Ta wersja posiada 3 licencję w obrębie gospodarstwa domowego. Na razie mam zainstalowane na laptopie i stacjonarnym. Została mi jeszcze jedną licencja. Pytanie czysto dla mnie ciekawostką. Czy np. po wykorzystaniu 3-ch licencji na 4-tym i kolejnych komputerach nie będzie się już dało aktywować tegoż Office pomijając fakt że to nie legalne.

Kolejne pytanie czy mogę w przyszłości sprzedać ten Office gdy wejdzie nowszy pakiet? Nigdzie go nie rejestrowałam ani nie zamierzam chyba że proces aktywacji to zrobił.

Nie możesz sprzedać Offica ponieważ jest to wersja OEM przypisana do danego komputera (bądź komputerów tak jak u Ciebie). Co do aktywacji to zależy jak trafisz. Mi się Vista aktywowała mimo, że zmieniłem wszystkie części w komputerze. Niektórzy muszą dzwonić do Microsoftu i mówić, że była awaria płyty głównej. W przypadku Offica pewnie też tak będzie. Jak nie będziesz w czasie aktywacji aktualizować offica na pozostałych komputerach to są duże szanse na to, że ci się uda :twisted:

EDIT: Myślałem, że wersja na 3 komputery to OEM. Przepraszam jeśli wprowadziłem Cię w błąd.

Ech jak to OEM? To co teraz jeśli zainstaluje na 3-ch komputerach i załóżmy że je ze złomuje bo kupię nowe i na tych nowych będę chciała zainstalować Office to się nie będzie dało aktywować bo to są inne komputery?

I w tym momencie kończy się pomoc tego forum

W Źródle czytamy

Pytanie - na co komuś produkt, którego można nie można aktywować ( bo 3 licencje zostały wykorzystane )? W tej sytuacji można go wykorzystać 25 razy, a potem działa jak przeglądarka ( dodajmy - darmowa ).

BTW.

Przecież można starszą wersję upgradować do nowszej.

A mi się zdaje że wprowadzacie w błąd koleżankę. Ja posiadam tą wersje Offica także na 3 stanowiska i jest to wersja BOX. A więc mogę zmieniać komputery ile mi się tylko podoba i instalować go na nich (oczywiście w obrębie gospodarstwa domowego) pod warunkiem że będzie on zainstalowany tylko na 3 komputerach w tym samym czasie. Jeśli kupiony został w tej specjalnej ofercie za 199 zł to jest to BOX a BOX’y można instalować dowolną liczbę razy na dowolnej liczbie komputerów (w tym przypadku max na 3 stacjach na raz) i nie posiadają limitu aktywacji.

1 polubienie

Też mi się tak zdawało że koledzy są w błędzie. Wszędzie na Internecie pisze przecież że to BOX a jest to wersja która nie ma limitu aktywacji co jest równoznaczne z możliwością odsprzedaży produktu oczywiście pod warunkiem że już wtedy nie będę używać Product Key na 3 stanowiska. Nie wiem czy to legalne czy nie ale kupujący nie ma jak mi udowodnić że pakiet był używany. Pomijam fakt zafoliowania pudełka bo to się da załatwić :slight_smile:

Druga sprawa jest taka że pobrałam w celach testowych z angielskiego warezu wersję Home and Students która była 1:1 kopią oryginału wraz z legalnym kluczem i przeszła proces aktywacji. Czyli nie ma limitu. Ale chcąc być legalna poszłam do sklepu i postąpiłam jak prawdziwy obywatel :slight_smile:

1 polubienie

Co nie oznacza legalności sprzedaży aktywowanego produktu.

Skoro wiesz o tym, że produkt był aktywowany, to fakt wykorzystania braku

możliwości udowodnienia tego w chwili sprzedaży oraz powtórne foliowanie

jest oszustwem i działaniem w złej wierze. Wyobraź sobie, co zrobi kupujący,

gdy aktywacja się nie uda, a bedzie miał Twoje dane.