Samsung E250 - JAVA

Chciałbym wgrać do telefonu aplikacje JAVA używając Bluetooth. Problem jest w tym, że używając zwykłego transferu plików aplikacja zapisuje się w folderze ogólnym i nie jest obsługiwana przez JAVE. Chciałbym zapisać te apliacje w folderze JAVY, ale niestety nie wiem jak to zrobić.

Używałem programu Mobiledit, w programie widnieje symbol mojego telefonu, ale kiedy w przewodniku klikam Detect phone, nic się nie dzieje. Dodam, że w opcjach zaznaczyłem wszystkie porty, mój notebook i telefon potrafią się połączyć przez Bluetooth, bo łączyłem się już wiele razy. Nie wiem w czym tkwi problem.

:!: Do instalacji JAVA-y napewno bedziesz potrzebowal/a :

>> kabel USB lub Bluetooth USB + oprogramowanie IVT BlueSoleil

>> Program SoftickPPP

>> Program Samsung Java Uploader

>> Aplikacji Java ktore chcesz wgrac (pliki .jad i .jar)

W przypadku, gdy dysponujesz wylacznie plikami .jar potrzebujesz URL=wjeszcze programu JADmaker lub J.GeniY ktorym wygenerujesz pliki .jad z plikow .jar

Jezeli masz juz wszystko skompletowane, mozesz zaczynac. Powodzenia

  1. => Zainstaluj program SoftickPPP.

W trakcie instalacji moze wyskoczyc blad z informacja o braku biblioteki usbSync.dll i zeby ja dodac recznie.

Mozesz to zignorowac bo i tak bedzie dzialalo.

Wybierz opcje “Use USB port in exclusive mode”

Po zainstalowaniu programu moze jeszcze brakowac biblioteki usbport.dll. To takze zignoruj.

:!: Nie uruchamiaj jeszcze programu SoftickPPP.

  1. => Podlacz telefon do komputera poprzez kabel USB lub Bluetooth

:!: Jezeli masz zainstalowane oprogramowanie Samsung PC Studio, powinno byc ono wylaczone.

:!: W przypadku polaczenia poprzez Bluetooth, musisz uruchomic program BlueSoleil i polaczyc sie szeregowo z telefonem.

BlueSoleil powinien powiadomic cie o polaczeniu. Zwroc uwage ktory to port COM.

  1. => Uruchom program SoftickPPP i kliknij prawym przyciskiem myszy na ikone programu w tray-u

=> Wejdz w: Settings i przejdz na zakladke Bluetooth/Serial i …

:!: W przypadku polaczenia poprzez kabel USB, wybierz COM przy ss_mdm0

:!: W przypadku polaczenia poprzez Bluetooth, wybierz port COM o ktorym wczesniej powiadomil cie program BlueSoleil

  1. => Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikone programu SoftickPPP i wybierz Activate PPP.

:!: Moze wyskoczyc blad o braku pliku *.dll. Zignoruj go.

  1. => Uruchom program Samsung Java Uploader i dodaj (Add) plik .jad do wgrania.

Mozesz dodac kilka aplikacji, ale za jednym razem wgra sie tylko jedna.

Jezeli masz tylko pliki .jar uzyj programu JADmaker do utworzenia plikow .jad

  1. => Z klawiatury telefonu wpisz kod: => *#52828378#

=> W JAVA Test Menu przejdz do pozycji 2. OTA type setting i wybierz opcje • Serial bearer OTA

Powinienes/nas sie teraz ponownie znajdowac w JAVA Test Menu

=> Przejdz do pozycji 3. Serial test (pozycja rowniez dostepna poprzez wpisanie kodu #*5737425#)

:!: W przypadku polaczenia poprzez kabel USB wybierz pozycje :

  1. PPP UP a nastepnie 2. USB …

]

:!: W przypadku polaczenia poprzez Bluetooth wybierz pozycje :

  1. PPP UP a nastepnie 1. Bluetooth …

… i 2. Szeregowe pobieranie danych

=> Aplikacja zostanie teraz wgrana do telefonu a nastepnie automatycznie sie uruchomi.

W programie Samsung Java Uploader mozesz jeszcze dodac gry lub aplikacje, ktore chcialbys dodatkowo zainstalowac.

:!: :!: Jezeli podczas wgrywania telefon zawiesi sie lub wykona auto-restart, wtedy :

=> Sprawdz polaczenie z telefonem w programie Softick PPP i jesli zajdzie potrzeba ponow te polaczenie (patrz punkt 2)

=> Z klawiatury telefonu wpisz kod => #*5737425# (lub kod *#52828378 i przejdz do pozycji 3. Serial test) i wybierz najpierw 1. PPP UP, potem 1. Bluetooth lub 2. USB, i dopiero wtedy 2. Szeregowe pobieranie danych.

  1. => Jezeli chcesz wgrac wiecej aplikacji - wpisujesz kod => #*5737425#

=> Wybierasz tylko pozycje 2. Szeregowe pobieranie danych

Jesli na liscie programu Samsung Java Uploader sa jeszcze pliki, a Ty juz nie chcesz ich wgrywac - nie musisz tego robic. Mozesz je usunac z listy lub poprostu zamknac program.

  1. => Jezeli wgrales/as juz to co chciales/as to teraz z klawiatury telefonu wpisz kod => *#52828378#

=> przejdz do pozycji 2. OTA type setting i wybierz opcje • GPRS bearer OTA aby zakonczyc sesje szeregowego wgrywania i umozliwic pelna integracje twojego operatora z twoim E250

=> Nacisnij Wróć aby wyjsc z JAVA Test Menu

:!: Mozliwe problemy i przydatne wskazowki :

=> Nie moge polaczyc sie z telefonem, program Softick PPP nie widzi telefonu.

–>> sprawdz Firewall: odblokuj - wlacz dostep do internetu programom do wgrywania, lub wylacz na chwile firewall

–>> sprawdz czy nie masz konfliktow w portach COM

–>> sprawdz czy nie masz wlaczonych innych programow do obslugi komorki :!: wyjatkiem jest program BlueSoleil - dla wgrywania poprzez Bluetooth

=> Nie moge wgrac aplikacji (lub gry) - telefon zawiesza sie lub restartuje sie automatycznie.

–>> sprawdz czy program Softick PPP jest aktywny (enabled) i czy wykryl twoj telefon (sprawdzisz to poprzez “najechanie” kursorem na ikonke w tray-u - na pasku zadan po prawej stronie)

=> Nie moge wgrac aplikacji (lub gry) - blad instalacji.

–>> sprawdz czy nie ma spacji w nazwie plikow .jad i .jar

:!: podczas usuwania spacji z nazwy plikow pamietaj, ze nazwy plikow .jad i .jar musza byc identyczne

=> Aplikacja (lub gra) zawiesza sie przy uruchamianiu.

–>> wgrana aplikacja moze nie dzialac prawidlowo - telefon nie spelnia wymagan aplikacji.

:!: :!: Przy wybieraniu opcji Softick PPP i Bluetooth (lub USB), nasz E250 zapamietuje te ustawienie dla szeregowego pobierania do czasu wylaczenia telefonu lub jego auto-restartu. Zmiana opcji w OTA type setting nie ma wplywu na powyzsze ustawienie.

:!: Do E250 mozna wgrywac aplikacje (gry) JAVA o wielkosci max. do 300kB.

Wzięte z ajo.pl

Dzięki, udało mi się co nieco wgrać.

A czy jest możliwość żeby uruchamiać gry z folderu Inne pliki używając JAVY?

Słyszałem coś o jakimś flashowaniu.

kalin93 skąd masz ten tekst, podaj źródło

ja mam samsunga L760 i a metoda nie skutkuje nie mogę dostać się do javy

yo! mam taki problem… posiadam Samsunga E250 … mam kabel USB … zainstlowałam z płytki abym mogła korzystac z niego, jednak po zainstalowaniu nie działa. Podłączam kabel USB do komputera i do telefonu, jednak nic sie nie dzieje :frowning:

PROSZĘ O POMOC BO JUż PRZED TYM KOMPEM śWIRUJE :-x …

Musisz powiedzieć coś więcej o kablu i oprogramowaniu, które zainstalowałaś oraz o tym co jest oznaką tego, że nie działa.

a więc… na początu kiedy tylko podłączyłam kabel do kompa i tela wyswietliła mi się informacja, ze nie mam jakies tam programu czy cos takiego ;/ nie pamietam :cry: … i dzisiaj zainstalowała płyte na której cos tam pisze po angielsku “USb…” cos tam cos tam… no to pewnie chodzi o to … no wiec instalowało mi sie… pokazały sie foldery na dyskach, ale zadnej ikony z programem ;/ nie wiem co jest… mysłalam ze już będzie działało a tu lipa… załączam kabel i dalej to samo, nic mi nie wyskakuje ;////

Zrozum, że chcemy Ci pomóc, ale otrzymując takie informacje stoimy w miejscu. Nie możemy się domyślać jakiego kabla i oprogramowania używasz, ani jaki błąd Ci się pojawia. Jednym słowem - za mało danych by rozwiązać zadanie :stuck_out_tongue:

kurcze no … ja nie bardzo znam angielski w tym problem :(( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Zdublowany temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ab4ef47faa

Tutaj jest o wgrywaniu javy:

http://samsung-mobile.pl/forum/

Z tego co pamiętam należy się najpierw zarejestrować.

weszłam na podany wyżej link… zmieniłam ustawienia USB na pamięć masową… dalej nicc :((( wyskoczyła mi onformacja ze program działa i można go używać :!: :!: :!: :!: :!: :!: :-x :-x :-x :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Robie wszystko co napisaliście wyżej ale w sofcik ppp widzi tylko \Device\Serial0

![-o<

Ma moze ktos gry java do samsunga e250 zebym mogl sobie wgrac przez kabel ?? prosze o wyslanie na maila bater16@tlen.pl lub o jakies linki?? acha i czy moge sobie wgrac do tego samsunga jakies nowe oprogramowanie ?? dzieki za odp. pozdrawiam.

sory za odkop, ale nie moge nigdzie znalezc sterownikow do kabla USB wiec pisze tutaj. Kupiłem w MixPlusie e250, kabel miałem w zestawie, ale płyty ze sterownikami nie było. Program Softick PPP go nie czyta, a jak sprawdzam porty, to pisze, że sterowniki są nieaktualne lub ich brak. Nie wie ktoś gdzie moge je znalezc?

Tutaj wszystko znajdziesz czego szukasz:

http://telefonysamsung.pl/

Szukałem tam i znalazłem tylko to co tutaj skonfigurowałem JAVE tak jak tam pisało i dalej nic a sterowniki tylko pod viste do softicka tam były.

Może ktoś ma te sterowniki i mógłby podesłać na RS byłbym baaardzo wdzięczny :slight_smile:

Słabo szukałeś

Tutaj masz instrukcje dla E250:

http://telefonysamsung.pl/index.php/con … ew/119/16/

Zwykłe sterowniki do kabla:

http://telefonysamsung.pl/index.php/com … info/id,8/

no i tu wlasnie chodzi o to, ze jak chce je pobrac to pisze ze nie odnaleziono strony :expressionless:

ok juz znalazlem te sterowniki na youtubie ale thx za pomoc