Ukryte foldery.. problem z wyświetlaniem plików

Witam!

mam ogromny problem, gdyz mam wiele plików, folderow ktore są ukryte.

i stalo sie cos dziwnego bo nie moge sie do nich dostac…

uzywam opcji

nadzędzia-> opcje folderów -> pokaż ukryte pliki i foldery.

i…

NIC.

TA OPCJA PRZESTAŁA DZIAŁAĆ.

NIE WIEM CO SIE STAŁO I JAK TO JEST MOŻLIWE…

PROSZĘ O POMOC!!

Jeżeli pamiętasz lokalizacje to wpisz w pasek adresu np. D:\Moje zdjęcia i enter

  • jeżeli nazwe folderu to użyj wyszukiwarki explolera i zaznacz

A dokładnie, to co się stało? Coś przedtem zainstalowałeś, podejrzewasz (wiesz że to na pewno to) infekcję, zaszyfrowałeś pliki, a może przeinstalowałeś system?

Proszę przeczytać regulamin i poprawić tytuł tematu. Proszę w poscie zlikwidować wielkie litery.

właśnie nic szczególnego na systemie nie robiłam.

dokładnej nazwy nie pamiętam.

ostatnie programy jakie instalowałam to :

dc++

ale chroni mnie " avast home"

skanowałam komputer… i nie wykryto żadnego wirusa.

po prostu…

zawsze mogłam używac tej funkcji…

a po prostu pewnego dnia chciałam "odblokowac " ukryte pliki( tzn. zobaczyć je ) i się nie dało.

próbowałam też założyć folder ukryty dla sporawdzenia.

wieć udało mi się go ukryć… ale juz zobaczyć znowu… niestety nie…

Sprawdź Start . Panel sterowania > Opcje folderów

  • a może przywracanie systemu by pomogło?

próbowałam…

i dalej nic.

naprawdę nie wiem co mam robić

proszę o pomoc :wink:

To może zrób przywracanie systemu Start > wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > przywracanie systemu

i przywruc do jakiejś przybliżonej daty pojawienia się tej usterki (oile masz punkty przywracania)

mam ten sam problem… też nie wiem o co chodzi… przywracanie systemu w moim przypadku pomaga ale tylko na kilka minut po pewnym czasie wszystko wraca tak jak było czyli dalej nie ma podglądu na ukryte foldery i pliki… ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły

A pewnie, tylko daj jakiegoś loga, a na dodatek weź ścieżkę jak powyżej i dodatkowo “odptaszkuj” ukryj chronione pliki systemu.

Coś mi się widzi, że używałaś jakiegoś programu do szyfrowania, bądź ukrywania plików.

Zainstaluj TC i zaznacz w opcjach pokazywanie wszystkiego.

ale chroni mnie " avast home" ło matko! !!

Zauważyłem coś ciekawego jak dla mnie. Otóż wszystko jest ok dopóki nie podłącze dysku zewnętrznego przez usb… po jego podłączeniu wszystko jest ok ale po wejściu i wyjściu z ukrytego folderu pojawia się omawiany tu problem. żeby ponownie ujrzeć ukryte pliki muszę włączyć jakiś programik który się nazywa Flash_Disinfector. ale ta metode skutuje tez raczej kótkotrwale.

Log z hijack this wklej tutaj za pomocą http://www.wklej.org

Wklej go, gdy będziesz miał podłączony ten dysk.

Już się problem rozwiązał przynajmnije narazie… Sformatowałem dysk zewnetrzny i usunąłem dwa pliki które mi wykył skane on line SYMENTEC (czy jakoś tak) póki co wszystko działa…

Jednak się przeliczyłęm :frowning: Powyższe rozwiązanie okazało się krótkotrwałe. Zrobiłem format systemu tak dla pewności ale po podłączeniu dysku zewnętrznego okazało się że nic to nie dało. Podąrzając Waszą radę użyłem programu Combo Fix ( tutaj jest log: http://www.wklej.org/id/d110973bb4 ). Nie jestem zbyt biegły w tych sprawach więc będę wdzięczny za informację czy po uruchomieniu tego programu z podpiętym dyskiem zewnętrznym a następnie po zakończeniu pracy ComboFix i użyciu Flash Desinfector wszystko będzie ok ?? Czy dysk zewnętrzny został wyczyszczony z tego trojana, robaka czy cokolwiek to jest ?? Proszę o szybką odpowiedź !!

Dodam jeszcze że po sformatowaniu dysków komputera zainstalowałem NOD32 Antyvirus, który w przeciwieństwie do Avast wyłapał jakiegoś wirusa, w alercie kliknałem “usuń” dopiero po tym włączyłem Combo Fix.

Jakbyście mogli mi jeszcze powiedzieć jak przywócić funkcję autorun która zanikła po użyciu CF. (Chodzi mi o to okienko któro wyskakuje po włożeniu płyty lub podpięciu czy to dysku zewętrznego przez USB czy tez Pen Drive. W okienku tym wybierało się akcję la tego nośnika.)

Jeżeli chcesz to uruchomić odnowa należy:

Start->Uruchom->services.msc

W oknie które sie pokaże znaleźć wpis:

Wykrywanie sprzętu powłoki

Kliknąć 2 razy na to i Uruchomić to :slight_smile:

mam nadzieję ze ci sie uda :slight_smile:

Miałem podobny problem, szukając odpowiedzi natknąłem się na ten wątek - tak więc podzielę się rozwiązaniem :).

Sprawa jest prosta - należy użyć programu ComboFix.

W moim przypadku po jego użyciu wszystko wróciło do normy. Poza tym, miałem inny problem - wszystkie dyski w Moim Komputerze otwierały się w nowych oknach (pliki autorun.inf na dyskach, których nie mogłem usunąć, bo były ukryte, a jak wspomniałem, nie mogłem ich “odkryć”!), ale dzięki temu programowi pliki autorun.inf zostały usunięte :).

Mam nadzieję, że komuś pomogłem ;).

Pozdrawiam!

Witam. Mam ten sam problem. Nie chce pokazywać mi plików ukrytych, dyski otwierają mi się w nowych oknach, no i często podlączam pen drive’a. Możesz mi powiedzieć jak używa się tego combofixa bo nie chciałbym nic zepsuć? ponadto Avast wykrywa mi wirusa. Jakiś exe znajduje się na dysku C:\3o.exe Nazwa poasożyta: Win32:AuCrypt [Cryp]

Freeze: Po prostu uruchamiasz, on odwala za Ciebie całą robotę :). Pozdrawiam!

ok dzięki… i tak zrobiłem :wink: i jak narazie komp śmiga

na problemy z otwieraniem się dysków z mojego komputera w nowych oknach i brak możliwości zobaczenia plików ukrytych rozwiązaniem jest program ComboFix. Dziękuje koledze, który mnie naprowadził na ten program bo choć mam doświadczenie z naprawianiem komputerów to nie mogłem znaleźć rozwiązania na ten problem. Dziękuje bardzo koledze :slight_smile: