Wybór programu do tworzenia stron WWW

Szukam jakiegoś programu, w którym mógłbym stworzyć własna WWW. Przyzwyczaiłem się do EdHtml, niestety nie działa on na systemie Windows Vista. Głównie zależy mi na przejrzystości kodu. Proszę o pomoc.

Używam programu KEd , ale nie wiem czy na viscie działa.

Notepad ++ spoko program ale również nie wiem czy działa pod (ś)vista

Polecam CoreEditor.

A ja polecam NVU - edytor wizualny oraz edytor kodu źródłowego.

Największa wada - czasami przy zmianach źródła pliku się zawiesza (może to tylko u mnie)

Macromedia Dreamweaver 8

Ja korzystam z Zajączka

Świetny edytor , szkoda że płatny. Ale pakiet MX 2004 bije na głowę wszystkie inne programy.

Heh. Wyszło na to, że każdy poleca co innego - jednym słowem: użyj najlepszego dla siebie ;).

Dokładnie :slight_smile: Wszystko praktycznie zależy też od tego, jaką chcesz tworzyć stronę i jakie masz doświadczenie. Po prostu poczytaj o nich i zobaczysz, który będzie najlepszy dla Ciebie :slight_smile:

Jasne, że Zajączek 4.1 dostępny na Vortalu :wink:

obojętnie jaki byleby nie miał problemów z poprawnym kodowaniem znaków (do tego celu zupełnie nie nadaje się zwykły notatnik bo zamiast polskich znaków i tak krzaczki wychodzą przy poprawnym ustawieniu kodowania strony).

ja osobiście polecam pajączka ale nie najnowsze wersje tylko starszą 4.8.1 znaną też pod nazwą pajączek 2000

To już zależy jakie kodowanie wybierzesz, z UTF-8 nie jest źle.

Ja bym radził Macromedia Dreamware jest the best jak dla mnie ;]

o to moje stronki które zostały zrobione przez ten program ;]

http://vircom.cba.pl/

http://www.ngade.yoyo.pl/

Właśnie robie następną i używając tego zestawu programów możesz tez zrobić ładne grafiki ;]

block , zapłaciłeś grube $$ za program żeby robić stronki na takim (bez urazy, mam na myśli również całą zawartość strony) niskim poziomie? bez urazy, ale to jest skakanie z motyką na słońce. Bo osobie która chce robić strony polecanie iluś tam dniowej wersji trial jest raczej mało rozsądnym pomysłem.

myślę że programów będzie tyle ile jest użytkowników ich

myślę że sam tez mogę Ci polecić np

Aptana - nie znam niczego lepszego wg mnie do html/javascript/ajax wiecęj info możesz znaleść na aptana.org lub polecam również z zapoznaniem się aptana.tv

lub eclipse z eclipse.org

myślę że sam powinieneś spróbować nie mówię że wszystkie programy masz po kolei instalować…

Ja używam CoreEditor jest to płatny program, ale ja mam licencje od KŚE i moim zdaniem jest to bradzo dobry program do pisania stron www. Ma w sobie nawet kursy HTML, CSS, PHP. Po prostu jest dobry i łatwy w użyciu.

Polecam jesczcze FrontPage, ale też za niego trzeba zapłacić :confused:

Darmowy jest jeszcze HateML, też fajny :smiley:

Co do darmowych to też polecam HateML