Acer Aspire 5720 i inne - Sterowniki pod Windows XP

Witam.

Jeden z użytkowników tego forum zwrócił się do mnie z prośbą o znalezienie sterowników pod Windows XP do laptopów Acer Aspire 5270.

Laptop ten sprzedawany jest z systemem Windows Vista więc na stronie producenta oficjalnie dostępne są tylko sterowniki i aplikacje sprzętowe przeznaczone dla tego systemu.

Podczas poszukiwań napotkałem na całą masę próśb o sterowniki pod XP, dlatego też zamieszczam na forum linki do tych sterowników. Sterowniki zostały sprawdzone i działają bez żadnych problemów. Być może ktoś z was ma podobny problem i znajdzie tutaj to czego potrzebuje.

Tak więc po kolei:

1. Nieautoryzowane sterowniki dla laptopów Acer Apire 5320, 5720, 7320, 7720 przeznaczone pod Windows XP (schowane na FTP’ie Acer’a):

POBIERZ .

2. Dokument PDF zawierający linki do sterowników dla Acer Aspire 5720 (zarówno pod XP jak i Vistę):

POBIERZ .

3. Paczka sterowników do Acer Aspire 5720 przeznaczonych pod Windows XP (zajmuje 194 MB):

POBIERZ .

Paczka ta zawiera następujące sterowniki:

Jak widać dostępne są sterowniki zarówno do kart graficznych na chipsetach ATi, nVidia jak i Intel - przed instalacją należy sprawdzić, którą z tych kart się posiada w swoim laptopie.

Ponadto na FTP’ie Acera można znaleźć ukryte sterowniki pod Windows XP dla innych modeli laptopów tej firmy, m.in.:

Acer Aspire: 4220, 4320, 4520, 4720, 4920, 5220, 5310, 5315, 5320, 5520, 5710, 5720, 5715z, 5920, 7220, 7320, 7520, 7720, 9920.

Wszystkie te sterowniki są nieoficjalne (nieautoryzowane) - i znajdują się TUTAJ .


Edycja posta:

Dorzucam kolejne linki do sterowników, tym razem pod Windows XP dla laptopa Acer Aspire 5720 (chociaż poprzednie były sprawdzone i działają w 100% poprawnie i bezproblemowo):


_ Edycja 02.10.2008: _

Niestandardowe źródła sterowników pod Windows XP:

  1. asustreiber.de - niemiecka strona oferująca kilkadziesiąt paczek ZIP ze sterownikami do wielu serii laptopów marki Asus

  2. ftp://dlsvr05.asus.com/pub/ASUS - serwer FTP firmy Asus z wieloma niedostępnymi już na stronie głównej Asusa narzędziami pod Windows XP

  3. drivers.softpedia.com - źródło sterowników pod Windows XP (ale nie tylko pod ten system) do poszczególnych komponentów sprzętowych

  4. versiontracker.com/windows/xp/ - strona zawierająca odnośniki do witryn zawierających sterowniki do konkretnych produktów

  5. softwarepatch.pl - polska strona ze sterownikami i oprogramowaniem pod Windows XP, jednak często oferuje nieco zdeaktualizowane wersje

  6. forum.notebookreview.com - na forum w dziale Hardware znajduje się wiele postów z linkami do pakietów ze sterownikami

  7. forums.driverguide.com - anglojęzyczne forum z wieloma poradami dotyczącymi instalacji systemów Windows XP i Vista na różnych zestawach

  8. forum.thinkpads.com - anglojęzyczne forum dla użytkowników notebooków ThinkPad marki IBM/Lenovo

  9. forum.ru-board.com - rosyjskie forum, dział Hardware zawiera setki postów z linkami do całych pakietów sterowników pod Windows XP (także dla Windows XP w wersji 64-bitowej )

  10. xpvistaworld.com - strona zawierająca zbiór sterowników do różnych komponentów, wszystkie posegregowane są według nazw producentów sprzętu

Źródło: Informacje zaczerpnięte z czasopisma NEXT numer 8/2008 (11) - tabela na stronie 73

Acer Aspire 3103 - sterowniki Windows XP

Osoby posiadające laptopa Acer Aspire 3103 i szukające sterowników pod Windows XP powinny zainstalować sterowniki przeznaczone dla laptopa Acer Aspire 3100. Pasują i działają normalnie na laptopie Acer Aspire 3103. W pierwszej kolejności należy zainstalować sterowniki do płyty głównej/chipsetu płyty głównej. Należy też pamiętać aby przed instalacją sterownika bezprzewodowej karty sieciowej sprawdzić jaki chipset ma ta karta zamontowana w waszym laptopie - występują karty na dwóch chipsetach: firmy Atheros i firmy Broadcom. Należy zainstalować tylko ten sterownik, który pasuje do chipsetu waszej karty. W przypadku problemów z dźwiękiem należy zainstalować poprawkę do Windows XP oznaczoną jako KB888111, wszelkie informacje odnośnie instalacji tej poprawki znajdują się w tematach:

Po zainstalowaniu wszystkich sterowników należy zainstalować najnowszą dostępną wersję bibliotek DirectX, opis prawidłowej instalacji tych bibliotek znajduje się w temacie: Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

wszystkie sterowniki zarowno pod viste jak i pod win XP sa juz dostepne na stronie producenta. Sprawdziłem i działaja. oto link:

http://www.acerpanam.com/flex/acerdrive … ID=4391835

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy acerów:)

Witam wszystkich

Instalowal juz ktos te sterwoniki do ACER ASPIRE 5720Z pod windows XP ???.

U mnie sprawa wyglada tak ze nie moge zainstalowac miedzy innymi wi-fi , audio, czytnika kart, i jeszcze pare innych rzeczy. To co sie udalo zainstalowac to Sterwonik do VGA. Dodatkowo niektore sterowniki wieszaja kompa (dziwna sprawa). Jezeli ma ktos jakies doswiadczenie jak to nalezy zrobic i jakich sterownikow uzyc to proszeo info. Dzieki

Witam,

jak zassać te sterownika z serwera?, kopiuję i wklejam do paska adresu i nic:(

pomocy, wszystko działa oprócz Wlana, już brakuje mi pomysłów

nie pomysłów tylko wiedzy, wystarczy odkręcić 2 śrubki z tyłu kadłubka laptopa i sprawdzić na jakim chipsecie jest karta wifi.

możesz też użyć programu driver detective.

WLAN: Układ Połaczenia sieciowego INTEL

PRO/Wireless 39545ABG( Interfejs dual-band tri-mode 802,11a/b/g) lub 3945BG(interfejs dual-mode 802.11b/g) z certyfikatem technologii bezprzewodowej ACER SignalUp

WLAN: Acer InviLink 802.11b/g z certyfikatem WiFi

Czy ta karta bezprzewodowa ma jakies polaczenie z z ta karta Broadcom ?

nie.

zainstalowalem juz kupe sterownikow i ■■■■ ciagle

Złączono Posta : 02.12.2007 (Nie) 16:14

czy jest osoba ktora juz instalowala xp na Acer Aspire 5720z z Vista i dziala jej wszystko

potrzebne mi sterowniki Acer Aspire 4220. poda mi ktos ?? z gory dziekuje bardzo

Złączono Posta : 03.12.2007 (Pon) 20:56

weno pomozcie ! plis

jezeli ktos ma ten sam problem co ja mialem to musi miec sterownik do Atheros ar5bxb63 , mozna go pobrac ze strony acer.com , jako ze sterowniki do 5720 sa tylko pod viste trzeba pobrac owy sterownik z modelu aspire 5050 ten jest pod xp

Cześć. Kupiłam sobie kilka dni temu lapa acer aspire 5315 i nie mogle znaleźć ani zainstalować sterowników od karty graficznej Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100. Jak instalowalam wsio co bylo na plytce to nie chciało mi zainstalować jej ani karty sieciowej :frowning: Acer był na linuxie a teraz ma XP. Pomocy.

Dziękuje z góry.

Jeśli chodzi o kartę graficzną Intel MGA X3100, to proponuję pobrać i zainstalować sterowniki win2k_xp14311.exe pod XP, jeśli nie zadziała to warto też spróbować pobrać i zainstalować sterowniki do Intel® 82G965 lub w ostateczności przejrzeć te sterowniki Mobile Intel® 965 Express Chipset Family (znajdują się tam też te, do których prowadziły poprzednie linki).

Napisz, której karty sieciowej nie udało ci się zainstalować - kablowej czy bezprzewodowej?

dzięki za tamtą odpowiedz to znaczy nie moge WiFi uaktywnić pokazuje mi ze nie zostało odpowiedznio zainstalowanie…

Którą z wymienionych kart Wi-Fi posiadasz w swoim komputerze?

Sterowniki v4.150.22.0 pod Vistę/XP do karty Wireless Broadcom 802BG można znaleźć na serwerach FTP firmy Acer. Do reszty są dostępne tylko sterowniki pod Vistę, jednak jeśli będziesz potrzebowała pod XP, to będziemy dalej szukać.

Póki co czekam na odpowiedź odnośnie modelu karty Wi-Fi.

Pozdrawiam.

Karta sieciowa Broadcom NetLink Fast Ethernet

To moja karta sieciowa :slight_smile:

Złączono Posta : 06.12.2007 (Czw) 18:32

w everescie sprawdzilam nazwe karty i tam było uaktualnij sterowniki ale za cholere nie wiem co mam tam ściągnąć :expressionless: może napisze ci ta strone a ty mi cos bardziej pomożesz http://www.broadcom.com/support/etherne … rivers.php

Kuje za pomoc :slight_smile:

O ile się nie mylę to jest karta sieciowa kablowa (chyba nawet Gigabitowa).

Czy w menadżerze urządzeń jest jakieś niezainstalowane urządzenie lub czy wykrywa ci tam kartę Wireless (bezprzewodową)?

Spróbuj zainstalować sterowniki do karty Broadcom Wireless, do których linka podałem w poprzednim poście.

zaistalowalam je tzn wszytsko co było tam podane i nic :expressionless: nie mam pojęcia dlaczemu :frowning:

witam, tez mam podobny problem co inni. Cały temat bardzo mi pomógl w zainstalowaniu sterowników pod XP do acera 5320. Wszytsko zaisntalowalem i o dziwo działa jednak bez wifi i za nic w świecie nie wiem jak zainstalowac. System windows wogóle jej nie widzi… Czy jest moliwosc że wogóle jej nie mam w notebooku? Prosze o pomoc. Pozdrawiam, Bartek

poszukaj przycisku na laptopie w celu włączenia karty wifi lub wejdź do BIOS-u i sprawdź czy nie masz opcji włączającej Wireless Radio.